Řada jejich základen jsou ve skutečnosti města, kde jsou domy, obchody i školy pro děti. Žijí tam celé rodiny, někdy i desítky tisíc lidí.
https://en.wikipedia.org/wiki/Fort_Lewis
https://en.wikipedia.org/wiki/Marine_Corps_Base_Hawaii
https://en.wikipedia.org/wiki/Marine_Corps_Base_Quantico
Pokud byste chtěl nějaký příklad z dob ČSSR, tak to byly třebas Milovice. V současné době nevím o tom, že by u nás nějaká podobná základna byla.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Vojensk%C3%BD_v%C3%BDcvikov%C3%BD_prostor_Milovice_-_Mlad%C3%A1
Takto je to rozumné. U těchto citlivých institucí je vždy riziko špionáže. Tak se musí chránit.
Ovšem to by mělo platit všeobecně a ne jen pro Huawei nebo ZTE. Vždyť tu máme další Číňany - Xiaomi, OnePlus, Lenovo a tak dále. A vůbec to platí pro jakoukoli zahraniční firmu, protože cizí mocnost bude chtít znát tajemství protivníka.
Vždyť ono to platí i naopak. Amerika sleduje kdekoli a kohokoli, tak si může tajně vynutit po amerických firmách zabudování backdooru. Což se také děje. Viz případ FBI vs Apple, kde FBI požadovalo, aby Apple do svých zařízení zabudovalo backdoor pro snadný přístup do mobilu. Nebo i obyčejný soudní příkaz k dodání dat na serverech a je jim jedno, že se to nachází v Evropě. Myslíte si snad, že je nezajímá, co provádí německá, francouzská nebo korejská armáda?
Nemotám, protože tady nejde o to, zda jde o vzdálený nebo přímý přístup. To jsem uváděl pouze jako příklad. Ale i tak, co by bránilo to změnit na to, že by FBI chtěla i ten vzdálený backdoor?
Tady jde právě o to, co píšete. Že podléhají jurisdikci státu, kde sídlí. Firma dodává služby/zboží do zahraničí, a pak je donucena na příkaz státu dodat data nebo přístup zahraničního subjektu (mezi ně právě i cizí armáda) za účelem špionáže. Byť tak okatě to nebudou prezentovat. A je jedno zda jde o Čínu nebo USA.
Určité riziko tu je, ale možná by se měli nejprve soustředit na bezp. management současných zařízení a zaměstnanců. Průser s aplikací "Strava" dokládá, že armáda (a nejen americká) nezvládá ani říct vojákům, natož pak kontrolovat, aby si vypnuli automatické odesílání GPS záznamů na internet nebo si nastavili soukromé zóny. Velitele doporučili aplikaci a bezpečnost vůbec neřešili.
Správně. Stejně tak bychom měli v Evropě zakázat vojákům a úředníkům prodávat čínské, americké a pod. telefony.
Ano, pryč s technikou. Čas navrátit se ke kořenům, zavoláme si z okna. Ostatně jak známo, telefon ve skutečnosti vynalezl Ivan Ivanovič Telefonov, když si strčil jeden konec drátu do prdele, druhý do ucha a zjistil, že slyší hovno.
A tohle, milé děti, nazýváme demagogií.
Turecko oficiálně tvrdí, že nedávný pokus o puč armádních důstojníků byl řízen Fethullahem Gülenem a lidmi okolo něj. F. Gülen dlouhodobě žije v USA jako soukromá osoba (a jako pacient tamní zdravotní péče).
Turecko ani oficiálně neříká, ani neoficiálně nenaznačuje, že by za pokusem o puč nějak stála americká vláda, nebo žeby americká vláda v pokusu o puč Gülenovi pomáhala. Maximálně obviňují americkou vládu, že jim Güllena nevydá, když oni ho chtějí.
Tak se napíše, že Turecko oficiálně tvrdí, že puč byl řízen z USA, což je pravda (že se to tvrdí) - a nepoučený čtenář má pocit, že se oficiálně tvrdí, že to souvisí s vládou a politikou USA.
Nějak mi uchází, jaký vliv má toto opatření, když:
1. Tyto telefony je možno na základnu dovézt.
2. Nikdo neřeší, co si do nich vojáci nacpou za SW (a nepředpokládám, že by byli výrazně inteligentnější a opatrnější v bezpečnosti než zbytek populace, který na bezpečnost sere)
3. Android je obecně bezpečnostně neuhlídatelným systémem.