...a nebo se to naučte z tutoriálů na netu zdarma a peníze pošlete mě.
Cena: 1995 Kč (studenti 980 Kč) *)
*) Cena je uvedena vč DPH a není třeba jí zaplatit dopředu proti zálohové faktuře, kterou účastníkům zašlu na základě jejich závazného slibu zaplatit mi za mojí radu.
moja priatelka sa naucila sql vdaka http://sqlcourse.com/ - pri tom nemala ziadny IT background.
Takze si nechajte peniaze a naucte sa to zdarma.
ale asi lide neznaji pana Stehuleho. Priznam, ze zakladni kurz pro nestudenta za 4 tisice bych nedal, ale za tisicovku bych tam sel urcite, protoze pan Stehule je dost spicka v te oblasti.
Musim rict, ze kdybych sehnal 5 lidi, kteri by meli zajem spis na nejakem pokrocilem kurzu, tak bych spis se snazil se domluvit se skolitelem privatne, mozna by to delal za min. Vim ze skolici stredisko ma take naklady a jak pisu, skolitel je dobry, ale ty ceny mi prijdou na dnesni dobu dost sila.
Samozrejme, ze kurzy na internetu se nedaji s takjovym skolenim vubec srovnat. Hlavne u zacatecniku musi ten skolitel mit schopnost prolomit to bezne funkcionalni mysleni lidi smerem k tomu mnozinovemu mysleni a to je ten hlavni prinos.
Podle me vetsina lidi (programatoru) funkcionalni mysleni rozhodne nema. Tak mozna proceduralni jeste...
Co se tyce P. Stehuleho, dvoudenni kurs PostgreSQL jsem letos pod jeho vedenim absolvoval (pravda, za firemni penize) a nelituju. Pravda, i dva dny jsou relativne malo, ale na doplneni a oziveni znalosti to bylo fajn.
Databazisti patria k specialnemu druhu programatorov, a to su webovi programatori. Mozno su to len predsudky, ale osobne v nasom pracovnom kolektive (C/C++) nepovazujeme webovych programatorov za skutocnych programatorov. Niekto, kto zacal svoju karieru na HTML, pokracoval cestou JavaScript/Flash/SQL/PHP, nemoze rozumiet principom pocitacom. Naopak lepsia cesta je od assembleru k Cecku a potom mozno niekde dalej.
A podle toho to také vypadá v praxi - super rychlé aplikace v C++ generují absurdně pomalé dotazy do databáze a ve výsledku máte mnohem pomalejší aplikaci než, kdyby byla napsaná v tom nejpomalejším skriptovacím jazyku se slušně napsanými SQL příkazy. Programátoři se zaměřují na optimalizaci načítání recorsetu do formulářových prvků místo toho, aby se zamysleli a ověřili si EXPLAINEM efektivnost dotazů. Perfektní znalost C++ nebo assambleru je na nic, pokud používáte SQL databázi a o SQL (případně o zpracování SQL dotazů) vývojář nic neví. A místo toho, aby se programátoři SQL naučili, tak si napsali a používají mnohem komplexnější a složitější molochy typu Hibernate, ...
Nicméně - málokterý programátor začíná jazykem SQL - navíc konkrétně toto školení je spíše určené pro "obyčejné" lidi, kteří potřebují použít SQL pro svou práci a nikoliv pro programování aplikací. I když základy by potřebovalo 80% vývojářů - minimum zná základní termíny jako je ACID, prováděcí plán, EXPLAIN, ...
Samozřejmě, že odladit SQL každý trouba nezvládne, každopádně souhlasím z původním autorem, že ten assembler a C je (minimálně) řádově složitější než nějaké trapné SQL a všechny ty webové technologie dohromady :-) To člověk možná umí trochu algoritmovat a více designovat, každopádně princip počítačů to je úplně jiný svět :-)
Buh nas ochranuj pred lidmi, kteri zacinali v assembleru. S nadsazkou, samozrejme. Z mych zkusenosti treba na Projektu Euler je skoro jedno, jaky jazyk pouzijes, kdyz ma algoritmus vysokou asymptotickou slozitost. Mikrooptimalizace, k nimz vede "assemblerovske" mysleni, nejsou samy o sobe spatne, ale maji jenom omezeny vyznam. Suma sumarum, vedle principu pocitacu (jsou fajn, coby ne) je treba hlavne mit rozumne matematicke zaklady, vcetne teorie slozitosti. A ty samouk ziska malokdy, ikdyz, pokud je inteligentni, muze na leccos prijit intuitivne nebo se dovzdela. Programovanim v assembleru ale tezko.
Začínal jsem s assemblerem na Z80 a basicem na IQ151.
Dnes mě živí SQL, Python, Django, HTML, CSS, PHP, Javascript, ...
Z hlavy už bych v asm nedal nic. Princip "počítačů" je sice pěkné znát, ale fičůry z CSS a Javascriptu jsou pro mě momentálně užitečnější.
Lidí, kteří si neprošli assemblerem a Ansi C bude stále víc. Kolik je dnes lidí, kteří začínali na strojáku nebo si smažili vlastní PICáky...?
Takové kategorické opovrhování nějakou skupinou mi příjde nepatřičné (,ale máte na něj plné právo). Pokud už hledat nějakou dělící příčku, tak spíše mezi těmi, kteří dané technologie chtějí bravurně zvládnout, aby je mohli vhodně používat a mězi těmi, kteří to nějak splácají, aby to dělalo něco, co se podobá požadované funkcionalitě.
Školení vypadá zajímavě. Páč teď umím akorát základní SELECTy a párkrát sem použil UPDATE. No ale je to v pracovní době.
A i když mě nemaj v práci co dát že nic neumim, tak mě tam zatim držej. Ještě tam mám být měsíc... Není nějaká sleva na školení? Mám 80 Kč za hodinu. Peněz je to dost, ale zase si platit drahý školení nezbude :-(.