Mají za sebou hromadu projektů, na kterých napsaly spoustu kódu. Ten kód "remixují": použijí nějaký vlastní framework, komponenty z jiných projektů, slepí to dohromady, něco dopíšou, zdokumentují, otestují, nasadí, předají, a je hotovo.
Otázka je, kolik toho remixovaného kódu jim vlastně patří. Protože spousta těch projektů byla vyvinuta právě v rámci nějakého, kde ten kód patří objednavateli.
Když to chcete jako open source, tak to pro dodavatele znamená začínat na zelené louce. Navíc ten projekt už nikdy neprodá znovu, takže zapomeňte na slevy.
To lze ošetřit licencí toho frameworku. Existují BSL licence. Důležité na tom, ale je aby s tím mohl objednavatel dále nakládat a dále systém upravovat a nebyl závislý na jednom dodavateli. Dokážu pochopit, že to takhle někdo dělá třeba u mobilní aplikace nebo webovek, ale jestli to takhle dělá někdo u na zakázku vyvinutých velkých informačních systému, tak je blázen. Protože defacto zaplatí za vývoj, potom za provoz a navíc je pak vázaný u jednoho dodavatele. Ve skutečnosti se tedy žádná sleva nekoná a vyjde ho to mnohem dráž. Zase záleží i na velikosti toho objednavatele, banka by měla být např. schopná si ten systém i v budoucnu převzít a rozvíjet.