Že to bylo v SP2, jsem nevěděl, každopádně se jedná pouze o instalaci, neboli zapnutí IPv6. Pokud si dobře pamatuji, tak tam není vůbec žádný dialog na vlastní konfiguraci, takže si člověk v takovém případě bez dobře nastaveného NDP ani neškrtne. Nebo se pletu? Kdyžtak mě opravte, příp. odkažte na nějaký screenshot. ;c)
Jinak já doma jeden čas běhal nativní IPv6 síť bez příměsi IPv4 naprosto bez problémů díky svému WrapSixu, ale musel jsem to zase stáhnout, protože si spolubydlící stěžovali, že ten další stroj hlučí a žere moc elektriky. :-D Až to dotáhnu do nějaké malé krabičky nebo routeru, tak to spustím znovu.
Ale jde o to, že vím, jak to funguje, protože mluvím z vlastních zkušeností. A IPv4 je hodně agresivní a invazivní protokol...
Jinak s vymřením XP – vycházím z toho, že jsem ze svého windowsovského okolí dosud neslyšel jedinou kladnou odezvu na žádnou novější verzi Windows, takže všichni windowsáci okolo mě setrvávají na Windows XP. Doopravdy neznám jediného člověka, který by měl Visty.
Ad staré verze Windows: znám relativně velké množství lidí, kteří stále ještě mají Windows 98 (95 ne, protože ty jsou tak nastejno s 98) – ať už ze setrvačnosti nebo proto, že mají slabší počítač, kde žádné novější Windows jedou. Bohužel to není zas až tak černobílé, že by staré verze automaticky „vymíraly”…
Budeme-li se bavit o lokálních sítích ISP, tak není nutnost, aby IPv4 a IPv6 koexistovaly – dá se existovat naprosto skvěle i při čisté IPv6 (což jakožto vývojář WrapSixu musím vědět). V globálu se to bude udržovat obojí ještě docela dlouho, to je jasné.
Netvrdím, že to nepřináší problémy, ale např. nasazením WrapSixu se člověk dostatečně včas může připravit a provést nutné investice. Zařízení buď vyměnit, hacknout (leckde lze přeflashovat např. na wrt) nebo zatlačit na výrobce, aby uvolnil aktualizaci firmwaru s podporou IPv6.
Nepočítačoví lidé budou „odkázáni” na automatickou konfiguraci od ISP (lze předpokládat použití DHCPv6, příp. kombinaci s NDP RA), takže pokud mají vyhovující systém, tak by neměli mít problém.