Ten atom se pomalu rozpadá (vše 22 a14 nm), ještě se neví jestli Braswell a Cherry Trail taky.
https://www.cnews.cz/intel-chyba-bay-trail-apollo-lake-degradace-cipu
> Ciste hypoteticky kdybych nasel chybu v CPU, kde najdu predpis o
> 90 dnech, nez muzu danou chybu zverejnit?
Responsible disclosure není závazné, ale patří mezi dobré mravy. Dobu si můžete určit, jak chcete. Často jsem se setkal s měsícem, ale u takto potenciálně závažných problémů se dává víc. Nejedná se o věc, kterou půjde opravit ze dne na den, což je jasné oběma stranám.
najdu predpis o 90 dnech, nez muzu danou chybu zverejnit?
Nikde. Ale pokud Vám jde o bezpečnost (a ne jen o kverulování), tak si patrně uvědomíte, že zveřejnění chyby by dalo někomu dalším do rukou zbraň, proti které zatím není obrana. Když naopak dáte času moc, tak budete uvažovat o tom, že na stejnou chybu může přijít i někdo jiný (a tím pádem bude mít v ruce zbraň, proti které zatím není obrana :)).
No a tak se empiricky došlo k tomu, že 90 dní je taková doba, ve které je už korporace schopná reagovat opravou a došlo se k tomu, že poskytnout takovou lhůtu je nejúčelnější (nezodpovědnější).
Můžete to klidně nazývat slušností, ale není to slušnost jen vůči výrobci chybné součástky, ale i slušnost vůči ostatním postihnutým.
No je patrné, že po objevení dvou typů chyb se všichni vrhli na hledání dalších vektorů útoku. Je zřejmé, že u současných procesorů půjde rizika mitigovat kombinací různých protiopatření, ale za cenu úbytku výkonu. Bude asi na posouzení každého, jestli to stojí za to (zatím jsem nezaznamenal žádný reálný masový útok využívající těchto slabin).
Výsledkem je spíš tlak na výrobce procesorů, aby v dalších generacích našli jinou cestu, jak pracovat s cache.
"Kdo se domníval, že po chybách Meltdown a Spectre ze začátku roku bude chvíli klid ..."
Já se domnívám, že skupina lidí, kteří se toto domnívali byla menší, než skupina lidí, kteří se toto nedomnívali.
Ale tato domněnka je pouze moje osobní a domnívám se, že se autor nedomníval, že by se tak domnívala většina čtenářů Rootu, kteří mají sklony filosofovat, diskutovat, či rozjímat o domněnkách. Domnívám se, že domnívat se, má převážně teoretický význam, zatímco prakticky, domněnky jsou méně přínosné než fakta. Nedomnívám se, že se autor toto domníval, ale zato se domnívám, že se autor toto nedomníval. A teď do mně! :-p
Kazíte vtip, pane Fikare. Flamewar opravdu neočekávám, ten poslední výrok byl opravdu zamýšlen jako slovní hříčka, kterou pan Šilhavý pěkně rozvinul a právě to je třeba styl humoru Divadla Járy Cimrmana, kdy vyprávěč něco nadhodí a posluchač si domyslí sám.
Pokud byste chtěl v mém příspěvku hledat něco více než slovní hříčku, tak vám to tedy řeknu naplno. Ekvilibristické obraty jako je ten, který jsem citoval z vaší zprávičky, patří do beletrie nebo do psychologického souboje rétorickou průpravou vybavených lobistů/manipulátorů. Ve věcné zprávě se vyjímá asi tak jako "Matička Rus" v článku pana Ježka. Nejsem příznivcem velkolepých slovních obratů používaných ve zpravodajském formátu.
Nejsem příznivcem velkolepých slovních obratů používaných ve zpravodajském formátu.
Myslím, že úvodní věta se dá zprávičce odpustit. Je to věc vkusu, ale podle mě to nepřekročilo žádnou hranici. Po kudrnaté úvodní větě následovala věcná krátká zpráva. Podobně by tam mohlo být napsáno "První velký květnový průser je tu", bylo by to stejně zbytečné a zároveň stejně přípustné.
To je zajímavá myšlenka, která mě ale nenapadla. Měl jsem za to, že nahlášení chyby má spíše sloužit opravě věcné nebo gramatické chyby, ale opravu "stylistické/slohové chyby" jsem si nepřipouštěl. Styl/sloh je obvykle věc týkající se osobnosti pisatele a zatímco faktická či gramatická chyba mohou vzniknout omylem, styl bývá často úmyslná forma projevu autora. Z toho vyvozuji sníženou pravděpodobnost úpravy textu, než jaká se vyskytuje v prvních dvou případech. Nicméně děkuji za zmínku možnosti, která mě (pro svou nepravděpodobnost) nenapadla a můžu příště zkusit zaslat návrh přes formulář.
:-)
Jak jsem zmínil ve svém příspěvku, nedomníval jsem se, že to tlačítko nemůže sloužit k opravě stylistické chyby, pouze jsem se domníval, že návrh změny stylu má významně nižší pravděpodobnost na úspěch, než první dva zmíněné případy použití tlačítka. Čili šlo o vyhodnocení pravděpodobnosti změny, nikoliv domněnku nemožnosti použití tlačítka pro tento případ. Ale oceňuji vaši tématickou reakci. :-)