1. Vypůjčili si značku FTDI bez sphlasu FTDI
2. Použili k tomu software (ovladač) FTDI v rozporu s licenčníma podmínkama FTDI.
Kdyby někdo udělal pod svým logem čip ve stejným pouzdře, se stejným zapojením a přibalil k tomu svoje ovladače s tvrzením, že jde o náhradu FTxxxxyy, tak je všechno OK. Dát jenom jiný HW se stejnou značkou je lumpárna.
A pokud zařízení přestane komunikovat? Buďto jsem BFU, omlátím to výrobci o hlavu a varuju na FB známý, že je to trochu riziko. Nebo do toho trochu vidím, varuju známý a opravím si to. Anebo si rovnou ohlídám, co na tom DealExtreme kupuju.
P.S. To je takový problém vyměnit po záruce jednoho brouka?
Kdo si co vypujcil? Kupujici nic, ten to jen v dobre vire koupil. Nicmene trestan neni vyrobce, ale kupujici, ktery za pouziti falesneho chipu neni zodpovedny. To je uz jak v Severni Korei, kde jsou za ideozlociny rodicu vezneny i jejich deti, z nichz rada se i v koncentraku uz narodila a nic jineho nezna.
Nemůže, HDD to neutáhne.
Jedná se o FT232y(y) (převod USB/RS232), FTx232 (to samý, x je počet portů) a FT245y(y) (osmibitový paralelní port pro mikrokontrolér). Tyhle potvory podporují jenom USB2.0 lo speed a full speed (ne high speed) a nedá se skrz ně tahat víc jak 1Mbps. Na HDD je to trochu málo. Navíc to nemá ani SATA, ani PATA rozhraní.
Narazit se na ně dá třeba v hobby elektronice (nabíječky,...), v kabelech pro převod USB na RS232, USB na RS485, JTAG adaptérech (na FT2232 existují GDB drivery pro většinu procesorů s rozhraním JTAG), ve vývojových kitech, v licenčních USB klíčích,...