Vem 15kg vody, a ta ma jiste vyssi hustotu nez CPU, a oblec si ji na sebe. Treba ve forme nejakych pytliku. Myslis ze to nebude videt? Vynasob ten objem minimalne 3x a mas to v provedeni CPU.
BTW: A ano, lide se na letistich nekde i vazi, i kdyz ne primarne kvuli pasovani, ale aby se vedelo, kolik jich je treba z letadla vyhodit, aby vzletlo ...
Ta informace o hmotnosti je ale zbytecna a matouci, nebot pro odhaleni byl rozhodujici jejich objem, umisteni na tele a dalsi, vizualne pozorovatelne parametry. Mozna az osobni prohlidka ci rentgen...
15 kg vody, sadla, cpu,... navic pri rovnomernem rozlozeni na cizim cloveku nepoznate (nevite jakou ma postavu). Urcite je nepasoval i s retail boxy...
Cestujici se na letisti bezne nevazi, na vse jsou tabulky. Pokud letadlo potrebovalo snizit hmotnost treba o 500kg, opet podle tabulky, vydelilo se to proste prumernou hmotnosti cloveka (a zavazadla).
Chápu, že je težké se vzepřít Dunning–Kruger efektu a uznat svou chybu, ale zkuste se, prosím, než někoho urazíte, nachvíli zamyslet, jestli nááááhodou není chyba na Vaší straně.
Fun fact: kilo peří bude v běžných podmínkách skutečně přitahováno ke středu Země menší silou než kilo peří, protože se v atmosféře projeví Archimédův zákon. Nejspíš to nebude až tak významné (IIRC 1m³ vzduchu váží kolem 1kg, 1m³ peří asi řádově více) a projeví se to spíše u extrémně řídkých předmětů (balónek s héliem) nebo ve výrazně hustším prostředí (pod vodou).
Jako prdel dobry, jestli to myslis vazne, tak smutny.
Lod staci vhodne natocit a taky prestane plavat a zacne se potapet tudiz ocel je hustsi, nez voda.
Procesor nevyvíjí snahu plavat v zadne poloze obzvlášť ty s osazeným heatspreadem.
Hele, rekni nekdy tatinkovi, aby ti pujcil procesor do rucicky (klidne nejaky starsi kousek), potezkej si ho, chvilku si s nim hraj a pak treba pochopis.
Btw pozor na plastove makety za vylohou. ;)