Možná byste to měl své doporučení rozšířit o cokoliv připojeného do sítě. Ale to je dnes snad už vše. Dokonce i věci, do kterých byste to neřekl (led žárovky, dnešní auta, věci v domácnosti, atd.).
Jediné, co můžete drobet ovlivnit je, zda informace o vás budou shromažďovat více západní, nebo východní společnosti.
Kdoby to někdo řešit opravdu chtěl, tak už je dávno je v legislativě povinnost respektovat DNT (nebo jiný mechanismus) včetně vyjmenovaných povolených užití os. údajů při volbě "odmítnout", a browser dá uživateli při prvním spuštění vybrat, včetně srozumitelného popisu, co která volba znamená
Tohle celé je šaškárna na téma hry "my se o soukromí ovčanů staráme" vs "my se tváříme že soukromí respektujeme"
První co mě napadlo, je (a myslím, že to každý s IQ nad 50 musí vědět), že normální soudný člověk si do zařízení Google chrome nemůže pustit , pokud chce elemetrání soukromí.
To ja jako kdybych si koupil Toyoutu yaris a stěžoval si ,že mě tlačí na hlavě.
A co ty pojemy protect, limit a ty barvy mají znamenat, když už to je v článku zmíněno???
A nerozumím té mánii s koncem cookie třetích stran, každý soudný člověk si je v prohlížeči může vypnout už minimálně 15 let.
15. 6. 2024, 12:25 editováno autorem komentáře
Obcas to chce nesedet jenom u pocitace ale vyjit ven a vytahnout si hlavu ze zadele. Spousta lidi ma IQ vyssi nez 50 a pocitace jsou pro ne jenom nastroj. Kdyz umim jadrovou fyziku a nerozumim pocitacum a nechci je vubec resit tak budu o chrome vedet uplny kulovy... Stejne jako vim o Yarisu kulovy protoze auta jsou pro me spotrebni zbozi a jak a co se v nich muze pokazit je mi u zadele.