Experiment ukáže, že AI nechce dovolenky, nie je choré a pracuje skoro zadarmo. O chvíľu prejdú na hudbu z Udio, aby nemuseli platiť tantiemy.
Taky AI nepořádá autogramiády a vlastně přemýšlím proč někdo poslouchá rádio když je dvacet let překonané? Jediné co dřív počítač nenabízel tak byl ten moderátor, dneska pokud si nechám namíchat hudební žánr, zprávy, reklamy, moderátora, k čemu potřebuju rádio?
> (...) a vlastně přemýšlím proč někdo poslouchá rádio když je dvacet let překonané?
Kdyby bylo rádio dvacet let překonané, tak ho nikdo neposlouchá.
Mezi rozhlasovým pořadem a hromadou písniček je taky dost podstatný rozdíl: přidaná hodnota autora/moderátora. Když je to člověk z oboru, tak ví, co se kde děje, kdo vydává novou desku, že se chystá zajímavý koncert, jednou namíchá tématickou hodinu, jindy připomene narozeniny nebo výročí úmrtí, občas do vysílání zařadí nějaký úlet, aby člověk žánrově nezakrněl.
Zkrátka rozhlasák není jenom ten člověk před mikrofonem. Hodinový pořad stojí něco mezi třemi a pěti hodinami práce (zdroj: mluvil jsem s rozhlasákem). Jasně, na jednom konci spektra jsou Písničky na přání, ale na druhém jsou skutečná rozhlasová pásma, rozhlasové hry a četby... a vytvořit něco takového je umění samo o sobě.
Takto som na Českom Rozhlase počúval reláciu o Janáčkovom Kvartete, úplne som žasol, odkiaľ má redaktor také informácie. To chcelo dlho sedieť v knižniciach, prípadne poznať nejakých ľudí, ktorí poznajú podrobnosti. Tak by to AI nespravila.
Ale na druhú stranu, prečítať wikipediu, nejaké hudobné weby, bulvár, zosumarizovať a spraviť z toho nejaký paškvil, to by už AI zvládla. Aj takí redaktori sú.
Ja rádio tiež nepočúvam už cca 22 rokov ale 90% vodičov má v aute zapnuté rádio. Aspoň čo si všímam keď idem s niekym autom.
ja v aute tedy primarne pouzivam radio, ale internetove... SomaFM, bez reklam, bez moderatoru, s vyberem mnoha kanalu ruznych zanru ;-)
Ja radsi posloucham Oldies Radio Blanik. Drive Oldies Radio Praha. Ono asi pred 5 lety zkrachovalo, od te doby tam nejsou ani reklamy, ani hlasatele. Jelo to par let setrvacnosti, ale jak uz se ty skladby opakovaly furt do nekonecna, uz me to prestavalo bavit. Pak se z toho asi pred rokem stalo Oldies Radio Blanik, pridali tam spoustu novych pisnicek (novych ve smyslu nejnovejsi je asi tricetileta), ale jede to stale bez hlasatelu a bez reklam. Skvele radio.
Náklady na vysílání budou vzhledem k tomu, že jde o internetové rádio minimální a autorské poplatky nejspíš hradí mateřské Rádio Blaník. A obsah Oldies Rádia Blaník dost možná bude licenční spadávka z vysílání Rádia Blaník jako takového.
Kdykoliv někde slyším hrát rádio, citím se minimálně o 20 let mladší. Spousta stanic hraje to samé stále dokola posledních 20 let, mění se jen reklamy mezi tím.
A aby plechová huba, s dnešními možnostmi modulace lidského hlasu, přečetla nějaký text, který třeba právě ta "AI" zkompiluje z nějakých internetových zdrojů, to je to nejmenší.
Kdyby provozovali jenom hlasy a nesnažili se vytvářet lidi, asi bych nad tím mávnul rukou, ale generovat lidské životy... to mi přijde za hranou. Ale fakt, že to dělají, pro mě znamená, že samotný hlas pro práci moderátora nestačí, a potřebují osobnost. Jen se jim za osobnost nechce platit?