no, prohledávání zdrojáků se už tolik nenosí, nejvíce bezpečnostní chyb se v poslední době nachází právě díky různým fuzzerům, ty nepracují se zdrojovým kódem, ale s kompilovanou aplikací.
Mít k dispozici zdrojový kód pak usnadňuje zneužití nalezených chyb, jejich analýzy či ulehčení právě hromadného testování (mohu jednotlivé části kódu odseparovat a zrychlit analýzu). Naopak třeba otevřený zdrojový kód může vést k tomu, že ty chyby tam najdou právě ti špatní, nezveřejní je, ale zneužijí. Stejně tak se ukazuje, že v otevřeném zdrojovém kódu se blbě řeší bezpečnostní opravy a stejně jistou dobu se různými triky snaží autoři změny skrýt, distribuují binární bloby v aktualizaci (vč. Debianu) a až po nějaké době zveřejňují samotné kódy.
Argumentace, že otevrřený zdrojový dělá SW bezpečnější neuznávám, opakovaně se prokazuje, že chyb tam je stejně jako v komerčním SW a že to je pořád o důvěře v daný tým a jeho schopnostech. Vzhledem k tomu, jak náročné složité chyby se poslední dobou nacházejí, je čím dál těžší jako programátor to vše znát.
OpenBSD dělá hodně dobrou práci.