Já v to nepotřebuji věřit, já to vím. Stačí si přečíst licenční podmínky a tam to máte jasně napsané, že Google může využívat senzory vestavěné v telefonu pro zlepšení jeho služeb. To jest i mikrofon a GPS. A nebo si udělat sám doma podobný test jako byl ten v onom videu, který jste z čirého zděšení popřel. Ale jasně chápu to agresivitu, když si člověk uvědomí, že byl celou dobu odposloucháván bez jeho vědomí a souhlasu.
A dá se to poměrně snadno zneškodnit. Stačí zablokovat google play, google play services a gboard (ta zase leakuje vše co napíšete, včetně hesel). Po tomto triviálním 5 minutovém nastavení se Vám zvedne kapacita baterie a také soukromí. Tato fičura je v androidu už nějakou dobu, první verze byla představené jako Hello Google, což byl nějaký primitivní hlasový asistent. Asi od android verze 6. Bylo kolem toho trochu ruchu, jelikož staré telefony v sobě neměli dostatek výkonu pro zpracování řeči offline, jako je to u nových modelů, kteří posílají pouze textový přepis toho, co říkáte.
A není třeba žádné rezignace, každý kdo někdy pracoval v libovolném korporátu ví, jak moc si vysoký management váží uživatelských dat. Co kupují, co si myslí, kde chodí, s kým tam chodí a koho volí. V principu každé moderní zařízení se v dnešní době vyrábí s Wi-Fi funkcí jenom proto, aby Vás mohli špehovat i doma v obýváku. Doporučuji si pořídit lepši router se systémem RouterOS, tam pak můžete krásně vidět nenápadnou aktivitu vašich spotřebičů, jak se připojují k různým asijským IP adresám ve tři hodiny v noci a dát je do blacklistu na firewallu.