na restarte sa zda sa uz pracuje (DE): http://www.pro-linux.de/news/1/20510/kdenlive-entwicklung-soll-wieder-starten.html
resp. mailing list link (EN): http://sourceforge.net/mailarchive/forum.php?thread_name=CADETOje5Z%3DUboR6i5AjCuJYk5%3D9YqQD6dmmGoGqGYU2wQ4RiXw%40mail.gmail.com&forum_name=kdenlive-devel
Pojekt zalozeny na jednom nebo i par lidech, ktery je navic zadarmo, proste nemuze dlouhodobe fungovat. Ja osobne vubec nechapu, proc bych neco delal zadarmo. To si radsi pustim televizi a otevru lahvac. Clovek, ktery naprogramuje vec jako videoeditor jiste sezene praci jako programator. To jako pres den dela nekde za prachy a po nocich jen tak programuje aby se nereklo? Nema rodinu, konicky, nevi co s volnym casem? Treba jen musel zacit platit hypoteku a tak nema na blbosti cas.
ono, nemusel by byt prave github si myslim, ale predsa, ja by som jeden mal: https://github.com/p6spy/p6spy/commit/73730fcdcca7e688b61b465892500261c48215f6
Zavolat sanitku je nejen slušnost, ale podle trestního zákona i povinnost. Srovnávat psaní SW s poskytnutím první pomoci mi přijde poněkud ujeté.
Osobně mi uniká, proč by člověk, který může vydělávat desítky až stovky dolarů za hodinu, programoval zadarmo. Kupodivu se takoví občas najdou, ale té nulové ceně často odpovídá i kvalita výsledku.
Zavolat sanitku je mozna dokonce i povinnost, presto je nemalo takovych, kteri na vas budou akorat cumet, jak chcipete a kdyz budete vypadat dostatecne mrtve a prestanete se dostatecne zabavne svijet, tak odejdou. Dokazte jim, ze tam byli.
Clovek muze programovat zadarmo treba proto, ze ho to bavi, chce svetu neco darovat..... Nekdo ve volnem case sbira znamky, jiny chodi do bordelu, dalsi chova mravence. No a jsou taci, kteri programuji. Je dobre, ze na svete jsou i lide jineho druhu, nez George Bush.
Zajištění důkazů je dneska skoro automatické. U každé havárky pár čumilů nahrává video na telefon, aby ho pak vystavili na netu.
Programátor pracující zdarma je totéž jako pekař pečící zdarma nebo hudebník hrající zdarma. Nic proti, ale většinou to z toho nic zajímavého nevypadne. A když ano, tak nejvýš někdo řekne "super, ušetřil jsem", a tím to končí.
Jasné, jediné Správne(tm) Riešenie(R) je si nechať za všetko zaplatiť, lebo to je záruka kvality. Ak toto nie klasický kopanec PR oddelenia M$ do OSS, tak si jeden z tých ignorantov, ktorým ani nenapadne pohnúť pozadím bez toho, aby im niekto zaplatil.
Všetkých tých blbcov dobrovoľníkov z charít, spolkov a pod. treba nakopať. Je smutné, ako podľa svojich slov, nechápeš, že niekto nepotrebuje $$$ a chce len niečím prispieť bez odmeny. Ale potom niet div, že je "kríza" a pod.
Nikdy jsem netvrdil, že placení je zárukou kvality, případně že věc zdarma nutně musí být nekvalitní. Ale trend je myslím jasný: za kvalitu se platí, věci zdarma často nestojí za nic.
Hmm, charita. Představujete si ji tak, že napíšu kus zdrojáku, na kterém potom třeba Red Hat nebo Google bude dělat peníze? Nebo že napíšu aplikaci, kterou lidé jako vy budou používat na desktopu? O charitě mám dost odlišné představy.
To máte jako u toho pekaře, co peče zdarma. Všichni z toho něco mají, jenom on nic.
Osobně radši pracuji za peníze. Za dobrou práci dobrá odměna. Nakonec každý potřebujeme někde bydlet, něco jíst, kupovat HW a jiné hračky:, a vyjma toho jsou tu koníčky, cestování a řada dalších věcí.
a co tu preboha teraz ty pleties charitu a programovanie? to je mimo misu. ja som sa ti snazil vysvetlit princip. ale zjavne vsetkym svojim znamym platis za pomoc. a odkial vlastne vies, ze to co je platene je lepsie? ze v radiu hraju viac rihannu nez lokalne kapely, alebo ze na desktopoch je rozsirenejsi windows? :)
to je take verejne tajomstvo, ze prave tie peniaze zastieraju to, co je naozaj kvalitne. ak pochopis toto, potom aj pochopis, preco napr. mongolski pastieri nemaju skoro nic a napriek tomu su stastni a cim je to sposobene
ps: ja teda nechapem preco windows obsahuje tcp/ip, ale to sa nam nehodi do skladacky, treba sa chytit nejakeho slovicka a obratit to naopak, ze
v radiu hraju viac rihannu nez lokalne kapely, alebo ze na desktopoch je rozsirenejsi windows - obojí lidem prostě vyhovuje lépe. Osobně si na živo radši poslechnu Metallicu, než abych poslouchal lokální garážové bandy, které většinou hrají mimo rytmus, zpívají falešně a jejich zvuk stojí za starou bačkoru. Rád si za ten lístek připlatím, klidně i s letenkou.
Peníze jsou naopak poměrně dobrým - byť ne dokonalým - odrazem vzácnosti statku. To o mongolských pastevcích je pěkná legenda plná romantiky. Jděte si zkusit žít bez civilizace. Budete trpět podvýživou, modlit se abyste přežil zimu, kultura bude znamenat hru na bubínek u ohně a šukání ovcí, vaše děti s velikou pravděpodobností nepřežijí porod nebo dětství, o ženu nejspíš přijdete při porodu (ale co, pořád budete mít ovce), vaše zuby budou ve dvaceti letech obroušené na kost, a v pětadvaceti zemřete na nějakou triviální chorobu, kterou v civilizaci léčíme za pár dolarů. Samozřejmě pokud dřív nepotkáte někoho silnějšího, kdo zabije vás a děti, a vaši ženu znásilní a odvleče. Skutečnost totiž nemá s romantickými představami mnoho společného. Buďte rád, že si sezením v kanceláři a mačkáním tlačítek na klávesnici vyděláte tolik peněz, že si můžete dovolit bezpečné výlety do "divočiny" přes půl světa.
BTW přečtěte si příběh jednoho mladíka, kterého také pálilo dobré bydlo, a vydal se do divočiny. Je to i zfilmované, ale upřímně mi přišla dost nuda dvě hodiny koukat, jak rozmazlené děcko přichází na to, že matka příroda je děvka, která požírá vlastní děti.
http://en.wikipedia.org/wiki/Christopher_McCandless
TCP/IP psal někdo zdarma jako hobby? Já myslel že vývoj zaplatili američtí daňoví poplatníci skrz rozpočet agentury DARPA, přispěli majitelé kopírek Xerox, a k tomu řada dalších.
Vzácnost je, zvlášť pokud jde o zbytné potřeby, značně subjektivní. Pro někoho má velikou hodnotu čepice jeho oblíbeného baseballisty, jiný je schopný zaplatit horentní sumu za toast s "Ježíšem", dalšího bere logo Adidas nebo Armani. Navíc se ty značkové výrobky neliší od šmejdu z tržnice jenom značkou - většinou mají daleko zajímavější střih, stylové detaily, používají solidní materiály atd. Přidaná hodnota bangladéšského dítěte je samozřejmě pořád stejná, ať už šije cokoliv.
prajem vela zdaru v klietke v ktorej zijes, tie kecy o kapelach a romantike potvrdzuju hodne obmedzeny pohlad a neochotu snazit sa nieco pochopit. nemam rad ked niekto za mna pise cim sa zivim, alebo co by som robil keby a pritom vie velke H2O o mne. nema ale zmysel tu vypisovat krcmove jaloviny a byt ako deti, ktorym zoberu hracky. uzivaj si bio stravu, metallicu, skvele auto, microsoft a vsetky tie vydobytky co si mozes kupit. my ostatni zatial napiseme skvely softver, ktory vam dame uplne zadarmo a kludne si na nom postav biznis. carpe diem
Jasně. Nejlepší je žít v civilizaci, a poutavě u toho povídat o krásném a čistém životě "v souladu s přírodou", samozřejmě bez nejmenší znalosti věci nebo vlastní zkušenosti. Mimochodem bio strava je velký nesmysl.
Přeji hodně štěstí při rozdávání vlastní práce ostatním. Ať vám to zaplatí jídlo, bydlení a dobré živobytí :)
Nevim, co je na bio strave nesmyslneho. Pokud vam v ni chybi chemikalie, ktere vyvolavaji rakovinu a jine zdravotni problemy, napriklad alergie a exemy, tak ty muzete jist stranou, jako potravinovy doplnek. Pokud vam v ni prebyvaji stopove prvky, ktere v ne-bio strave chybi, protoze uz od sedesatych let se na pole porad sype akorat N-P-K, takze treba horcit tam uz nenajdete, tak ale mate smulu.
Krome toho ne-bio strava je leckdy vyhodna jen zdanlive. Napriklad sklizen brambor je sice vetsi, ale kdyz se porovna mnozstvi na hektar nikoliv brambor, ale bramborove susiny, vychazi bio brambory lepe. Na umelych hnojivech vypestujete brambory, jak melouny. K tomu pripoctete vyssi kazivost pri skladovani a nasledne ztraty, ktere vam vynosy dale zhuntuji.
Dalsi vec je, ze treba bio zelenina obvykle ma lepsi chutove kvality. Samozrejme, poud patrite k tem, kteri dokazi jist i mrazene zradlo ze supermarketu, ohrate v mikrovlnce, tak to asi nepostrehnete.
Bio potrava je stejne nejspis to, cim se lidstvo bude muset v budoucnu zivit. Nevim, z ceho chcete delat pesticidy a hnojiva, az dojde ropa. Pokud se tedy jeste bude mozne uzivit na polich, kde puda je systematicky po desetileti huntovana tezkymi stroji a chemii. Ona ornice pred sto lety vypadala uplne jinak, nez ta smes pisku a jilu, ktera je na polich dnes. A take doufejme, ze az to vypukne, nebude polovina poli jiz zastavena supermarkety a skladisti, jak se tio dnes razi v CR.
"Chemikálie" jsou všude kolem, a rostliny obsahují karcinogeny už od matky přírody. Víte že například brambory obsahují glycoalkaloidy (přírodní insekticidy), mezi jinými solanin a chaconin? Pěstitelé se snaží jejich obsah udržet co nejnižší, ale přesto průměrný Američan přijímá cca 12mg solaninu za den. A víte jak vypadá otrava solaninem? Symptoms include nausea, diarrhea, vomiting, stomach cramps, burning of the throat, cardiac dysrhythmia, nightmare, headache and dizziness. In more severe cases, hallucinations, loss of sensation, paralysis, fever, jaundice, dilated pupils, hypothermia and death have been reported. ... The lowest dose to cause symptoms of nausea is about 25 mg solanine for adults, a life-threatening dose for a regular-weight adult ranges about 400 mg solanine. Jo, takhle vypadá čistá příroda, testováno tisíce let na lidech. Mr. Mercola by si to mohl dát na své stránky. A mohl by dodat, že rajčata jsou významným zdrojem chaconinu. Podobné problémy existují prakticky s každou "přírodní" potravinou.
A "přírodní" zemědělství, které z principu s přírodou nemá nic společného? Fakt myslíte, že plodiny hnojené "tradičně" chlévskou mrvou, hnojem a lidskými výkaly nebyly rizikové z hlediska E.Coli, žloutenky a řady dalších patogenů? Bio zemědělství má takové požadavky na půdu, že bychom ani dnes populaci neuživili. K tomu přičtěte zvýšený obsah plísňových toxinů a dalších radostí, které vám pomohou do rakve.
Jaké množství Roundupu a dalších? Jak jsem psal, průměrný Američan přijímá cca 12mg neurotoxického solaninu za den, a stejně tak spoustu dalších toxických látek "přírodního" původu. Pár nanogramů Roundupu je proti tomu dost nuda.
http://www.bfr.bund.de/cm/349/glyphosate-in-urine-concentrations-are-far-below-the-range-indicating-a-potential-health-hazard.pdf
Aha. Ted jeste zbyva zjistit, kdo a jak stanovil hranici bezpecne koncentrace. Na kom delali poslednich napriklad 20 let pokusy, ze to tak vedi? Roundup totiz zdaleka neskodny neni. Na farmach, kde se intenzivne pouziva, to totiz mezi zamestnanci vypada mene optimisticky. Rovnez to vypada mene optimisticky s biologickou odbouratelnosti Roundupu v pude. Na druhou stranu brambory a rajcata ji lidsto jiz po staleti a jeste na ne nevymrelo.
Ano, jiste. Je znamym faktem, ze na rostlinach brambor rostou pytle se solaninem a na jinych rostlinach pytle s jinymi "prirodnimi" jedy a farmar bez atombordelu na poli dlouho neprezije.
Zkuste tohle, treba vas to nadseni z Roundupu prejde: http://www.mdpi.com/1099-4300/15/4/1416/pdf
Kdybyste ten solanin měl v pytlích a na ty brambory ho musel v patřičném množství aplikovat, bez "atombordelu" byste fakt dlouho nepřežil.
Zkusil jsem to, a ten materiál je plný nesmyslů. Než bych to vypisoval, radši nalinkuji tohle:
http://skeptoid.com/blog/2013/05/04/roundup-and-gut-bacteria/
A kde ja hovorím niečo o živote v súlade s prírodou? V narážke na tých pastierov si to tu začal rozvíjať dokola Ty. Ja hovorím o tom, že možno nič nemajú, ale neexistuje takmer nič čo by v nich vyvolalo potrebu niečo vlastniť (Jagrmeister, kopa priateľov, Axe budeš milovaný a kopa iných reklám).
My nemáme rovnaké skúsenosti a život. Tá tzv. civilizácia, kde si môžeš poutavĕ povídat je pre Teba. Ja to celé beriem tak, ako to je. Svet je postavený na peniazoch, zatiaľ ale v praxi lepší systém proste nie je. Robím software, ale ukážem Ti našu farmu, aby si sa dostal z Prahy, nič nie je čierne a biele, než ako to začínaš staviať v reakciách. A nemám problém pochopiť, že niekto urobí software zadarmo.
Kupodivu když rozvojový svět získává vymoženosti typu mobilních telefonů, elektřiny a lékařské péče, obyvatelé to velmi vítají.
Nic proti farmě, pokud vám to vyhovuje. Mě to naopak nudí.
Osobně mám problém pochopit, proč lidé píšou SW zdarma. U nějakého hobby projektu to pochopím; u čehokoliv co má komerční využití mi to naprosto uniká.