Byl to takový mix argumentů. První argumentoval, že nechce dělat superbezpečnou službu pro pár lidí, jejímž používáním na sebe hned upozorníte, ale populární službu, v které se těch pár lidí, kteří vysoké zabezpečení opravdu potřebují, ztratí. Jenže od té doby se e2e šifrování v instant messagingu stalo prakticky mainstreamem.
Pak ještě argumentoval tím, že e2e šifrování, pokud se používá tak, aby mělo opravdu své benefity, prostě není pohodlné. A než ho zjednodušovat tak, aby se dalo každodenně používat masami, ale zároveň tím snižovat jeho bezpečnost (takové ty věci jako výměna šifrovacího klíče na pozadí, jak jednu dobu dělal třeba WhatsApp), tak je lepší mít běžné chaty s client-server šifrováním a vedle toho nepohodlnou, ale bezpečnou možnost s e2e šifrováním.
Hlavní důvod ale podle mě je to, že Telegram je dnes zdaleka nejpokročilejším kecálkem, minimálně mezi těmi opravdu populárními. Hodně z těch funkcí by šlo horko těžko implementovat s e2e šifrováním. A přístup Durova byl vždycky spíš jít po funkcích a mít "good enough" bezpečnost než mít na prvním místě bezpečnost i za cenu horší funkcionality, jak to má Signal.