Mno spis bych rekl, ze vezmes nejakou stromovou strukturu, a udelas neco jako mksqashfl /cesta/kterou/chces. a pockas si par minut, nez se to cely zkomprimuje … a mas z toho nejakej file treba mysqash.sqf ten si pak muzes nekam namountovat jako loop, a z nej cist. vyhoda je fakt slusna komprese.
Jenže do komprimovaného souboru nemůžeš přistupovat jako do filesystému.
Použití bude asi převážně u embeded zařízení a nebo je to způsob jak na dvd nacpat více dat než s cdfs.
Ono se dájí namontovat i dva FS na jeden mountpoint, s tím, že jeden velký(zkomprimovaný s hodně daty) squashFS je read only a druhý třeba ext2 je read write. Pak když se zapisuje na ten mountpoint, tak se data píšou do ext2 fs a když se čte, tak se změněná data čtou z ext2 a nezměněné ze SquashFS.
Jednou jsem se s tím setkal u instalace Linuxu na PDA Palm. Pač v té době kapacita SD karet byla někde jinde, já měl 512MB a tak se tam s SquashFS dalo nacpat spousta aplikací.
Jestli se nemylin, tak jedna z vyhod je ze do stejneho adresare si muzu namontovat vice SquashFS svazku. Tak se myslim v live distribucich distribuji jednotlive aplikace – do korenoveho adresare se namountuje svazek SquashFS souboru a tim se pridaji sobory aplikace do treba jiz existujicich adresaru (/etc, /usr, /bin..). Odinstalace se jednoduse provede odmountovanim. Kdyz do aplikuji na zalohovani, tak muzu mit mesicnu zalohu preplaclou tydeni a tydeni zalohou pak preplaclou denni. Pouhym premountovanim se pak muzu rychle dostat do jineho dne v jinem tydnu.