Dovolim si trochu offtopic otazku. Naozaj bola tvoja N900 rychla? Na mojej je vsetko pomale a UI seka. Brwoser casto nenacita / alebo nacita pomaly stranku kvoli nedostatku RAM. Pri kopirovani velkych suborov system vobec nereaguje. Pri prichadzajucom hovore mam co robit aby sa podarilo zdvihnut ho vcas. Reflash nepomohol, spravala sa po nom uplne rovnako.
no, tohle moc nesedi. U dopravnich prostredku se resi spis "ujeta" vzdalenost. ja naopak to srovnani vydrze povazuju za docela dulezite, protoze je opravdu k zlosti, ze nastroj, ktery sice umi neco vic, co se nekdy hodi, ma o 70% mensi vydrz baterie nez muj predchozi telefon. Vydrz baterie je jednou z velkych slabin tehle telefonu.
o 70% ? moje stara, hloupa nokie, kterou jsem koupil v r.2005 nejenze stale funguje, je malinka, lehoucka a VYDRZI NA JEDNO NABITI TYDEN, ano 7 dni - a to kazdy den nekolikrat volam, pouzivam ji kazdy den jako budik a pisu SMS. A to po 7 letech pouzivani a bez vymeny akumulatoru - kdyz byla nova vydrzela 14 dni (ANO, DVA TYDNY!) na jedno nabiti. Takze jsem bezne pred dovolenou nabil mobil a kdyz jsem prijel domu, mobil stale fungoval.
Takze z tohoto hlediska ma libovolny dnesni smartphone vydrz ne o 70% mensi, ale o 90-95% mensi oproti 7 let staremu mobilu.
To je teprve rozdil.
Výdrž smartphonů není nejlepší, ale když je používáte stejně jako hloupé mobily (tj. bez datového spojení, s vypnutým BT, jen na hovory a SMS), tak také vydrží pár dní. Bohužel jakmile si zvyknete používat smartphone běžným způsobem, tedy včetně push synchronizace, BT, webového browseru atd., jde výdrž silně dolů. Můj HTC Radar mi ještě nechcípnul dřív než za 24 hodin ani při intenzivním používání, ale delší výdrž bych ocenil. Naštěstí si můžete dokoupit externí akumulátor.
SGS2 pri pouzivani jako telefon + poznamkovnik + prilezitostny fotak a www prohlizec.
zaklad jsou vypnute datove prenosy, gps, minimum neustale aktivnich aplikaci a uspavani mobilu tlacitkem pokazdem pouziti.
Nekdy se dostanu i na 20% baterie za den, ale to uz je fakt extrem. bezne jsem na 30-40%.
Chytry telefon ale nemam kvuli tomu, abych to pouzival jako zaznamnik. Mel jsem na mysli normalni pouziti - par hovoru za den, par sms, zapnuta synchronizace, sem tam kouknout do kalendare a na maily. S timhle dam sotva den. Kdybych nemel pres noc telefon v nabijecce, tak tech 24 hodin neda:(
na rozdil od vas jen nemam zaplou synchronizaci, ale synchronizuji dle potreby kdy
chci a co chci. kalendar i nekolikrat denne. mejly - ktere vam toho pravdepodobne sezerou nejvic potrebuju synchronizovat tak trikrat za dva mesice.
jiste neni to typicke pouziti smartfounu, ale da se i tak poizivat a ma pri tom takovou vydrz.
to mate jak u auta. jezdete snim na nakupy a na chalupu a nadrz vam vydrzi vic nez kdyz k tomu budete denne jezdit do prace. ono je to jako dycky - spotreba odpovida vykonu.
Počkal bych si na testy Huawei Ascend D1 Quad XL (Huawei má novou správu napájení a měl by vydržet o 30 % víc, navíc je tam 2600 mAh baterka) nebo na Xiaomi Phone 2 (ten má processor Snapdragon S4 (28nm) - má mít o více než 60 procent nižší odběr než S3, 2000 mAh (3000 mAh) baterka)
Apple nema vubec spatne produkty, ovsem me osobne vadi hlavne velka uzavrenost celeho konceptu. Vim ze diky uzavrenosti dosahli velmi dobreho vylazeni SW na dany HW + sluzby Google jsou take bezne dostupne pro zarizeni Apple. Z meho pohledu ale preferuji zarizeni Android diky moznosti costumizace jak samotneho OS tak i GUI coz u zarizeni apple je takrka nemyslitelne :) zadalsi uzavrenost a nutnost pouzivat itunes ci nake cloud reseni pro prenaseni dat z a do zarizeni, Android zarizeni vezmu pripojim k PC nakopiruji prez file manager potrebne veci a odpojim konecna :) a nadale je to z meho pohledu asi i cena Android zarizeni rekneme s oneco horsimi parametry nez ma iPhone/iPad muzu mit za polovicni cenu. Sice nebudu mit retina display ale i tak budu mit velmi dobry display a svizny system :)
Momentalne mam SE X10 s CyanogenMod7.2 coz je Android 2.3.7 a nemuzu si stezovat na lagovani ci zasekavani OS. A i kdyz jsem mel stock FW Android 2.1 tak to bylo tez bezproblemu. Ale mel jsme predtim i X10 mini a X8 tam to krapanek obcas zahaprovalo diky mensi RAMce ale nic kvuli cemu by se nedali pozivat obcas se mi stalo ze jsem na techto zarizenich zasil 1-2vterinovi zasek :) asi taky zalezi jak zarizeni clovek pouziva pokud tam mam 50 aplikaci zaplich na pozadi je jasny ze se to bude sekat :) to by se sekalo i u iPhonu :) pokud neni pamet tak se swapuje a to neni nikdy dobre :)
V Androidu žádný swap (přinejmenším defaultně) není. Představa, že se bude swapovat na SD kartu, je poměrně vtipná, to prudce zvýší její životnost, o rychlosti nemluvě. V CM je možnost používat jako swap ramdisk (zram, compcache), osobně mi to přijde úplně padlé na hlavu a při testování to na výkon rozhodně žádný pozitivní vliv nemělo, u telefonů s nedostatkem paměti (logicky) spíš naopak.
Tak ho odprace OS. Programujete alebo aspon nieco viete o programovani pre Android? Staci nastudovat tento zaklad a budete hned mudrejsi:
http://developer.android.com/reference/android/app/Activity.html
A upozornujem ze v podstate kazda obrazovka je separatna aktivita.
ze jsem na techto zarizenich zasil 1-2vterinovi zasek
A jak vypadal ten vteřinoví zásek po zašití? :-)))
Číst příspěvky tohoto autora je děs a utrpení. Nepoužívá vůbec čárky, občas ani neodděluje věty (či spíš jen občas je odděluje). S i/y si také příliš hlavu neláme. A pokud jde o obsah sdělení, třeba s tím swapem je to taky dobré... :-)))
Nevím, jak tomu je letos, ale ještě loni platilo, že iOhryzek v Česku byl pěkně předražený ...
Nexus mam taky. Kdyz to neprehanim - tzn. pouzivam ho JEN na telefonovani - tak mi vydrzi baterka tyden. Mam vypnuty vibrace, snizil jsem podsviceni displaye a 3G/Wifi zapinam jen kdyz ho potrebuju.
Jako hracka je to dobry, a bavi to hlavne moje deti. Jako telefon je to horsi. Prijde mi, ze stare Nokie mely lepsi reproduktory i mikrofony. Nokia mela proste cistci zvuk.
Pomala reakce me stvala jen kdyz jsem zavesoval hovor. Nekdy to trvalo i 3 vteriny nez ten telefon zareagoval. Kdyz jsem byl nervozni, tak jsem na to tuknul jeste jednou. To byl ale prusvih, protoze to druhy kliknuti Android taky zpracoval a ja nahodne zavolal nekomu dalsimu. Tenhle otravny bug uz je ale Jelly Bean opravenej.
Protože je to služebák. Rychlý procesor, který žere baterku. Wifi, která žere baterku. Bluetooth, který žere baterku. Pokud tohle všechno manuálně nevypnu, tak je v 5 odpoledne po deseti hodinách odpočíváni v kapse mrtvej. A když náhodou vlezu do auta a potřebuju handsfree, musím manuálně BT zapínat. Opruz, který by se ještě dal přežít.
Firmware, který během týdne minimálně dvakrát spadne. HTC Desire S. Nechápu, že za tohle je někdo ochotný platit. Zadarmo je to drahý :-( HTC křáp jsem strčil do šuplíku a na služební hovory používám starou 6310i.
Soukromý mám iPhone, který sice nemá tak výkonný procesor, jak se da ve flamewars dočíst...k čemu to ale je, když to baterii vycucne? Navíc se s žádným zapínáním featur nemusím obtěžovat a při průměrném používání vydrží na baterku dva dny.....
Android? Děkuji, nechci. Mám lepší věci na práci, než zkoušet alternativní firmwary (a tím se připravit o záruku) a pořád ten telefon ladit...
Souhlas, naproti tomu na služební smartfouny, které jsou na telefonování, poznámkování, mailování, focení, natáčení a spoustu dalších věcí se nehodí ani jeden tlačítkový telefon. Jedině dotykový smartfoun, s velkou obrazovkou na které je konečně něco vidět a na které je dotyková klávesnice dost velká.
Ja jsem se rozhodl pristupovat k telefonu jako BFU a kupodivu to zatim celkem funguje. Mam nejaky maly samsung GT 5500 ci tak nejak a po 2 letech zatim ok. S puvodnim firmwarem zacel byt casem problem s budikem, to vyresil oficinalni novy firmware. Stve me mala vydrz baterky a to, ze baterka se chova uz dost nepredvidatelne. Ale normalne vydrzi 1 - 2 dny podle pouzivani. Zadne necekane restarty, zadne necekane zaseky. Pouzivam ho rozumne aktivne, cca 4 hodiny odchozich hovoru mesicne, trocha web, email, mapy (do 300 MB za mesic). Vice mene si nemuzu stezovat, az na tu baterku. Vydrzet to tak 4 dny, byl bych rad.
Neznáte globální korporace? :-D
Objednám na interním portálu, nadřízený schválí, v Indii objednají u operátora v USA, operátor v USA předá české pobočce požadavek s definicí tarifu, který zdejší operátor ani nenabízí a k tomu telefon. Simkarta i telefon přijdou kurýrem.
Jak probíhá reklamace, to nikdo neví :-)
Hele, na rovinu myslím, že za rebooty může ta sračka Sense, kterou HTC vylepšuje Android. Nicméně to fakt není tvoje starost, telefon je rozbitej a nepoužitelnej. Objednávat telefony z USA je tedy docela odvaha, např. 3G tam mívá jiné frekvence, takže to dost dobře může být u nás nepoužitelné.
Nevšiml jsem si, že by HTC Sense někdy na jakémkoliv telefonu HTC, který jsem měl v ruce (a bylo jich hodně, tak půlka všech androidích modelů), způsoboval restarty telefonu. Jo, občas to prostředí spadne a restartuje se, ale zbytek telefonu (všechny aplikace, hovory, SMSky, kontakty, mejly, ...) funguje furt a bez přerušení.
Jo, to sedí :D. Při žádosti o novou propisku člověk vyplní form na intranetu (nebo v lepším případě v Outlooku), pošle to šéfovi, pak za ním zajde a řekne "poslal jsem ti žádost, prosím koukni na to". Během následujícího měsíce dvacet lidí ten formulář upraví, schválí a přepošle, a pak se propiska objedná v Ugandě. Koupená propiska cestuje tři týdny lodí na centrálu do USA, tam dva týdny leží, a pak se express letecky přepošle, logicky zkratkou přes pobočku v Bogotě, protože tam chtěli balení kancelářských sponek. Po dalších pár týdnech dohledáte propisku na poště v Lublani, protože si někdo spletl Slovakia a Slovenia, když překládal adresu z angličtiny přes zulštinu do španělštiny.
>Jak probíhá reklamace, to nikdo neví :-)
Reklamaci by snad melo vyridit jakykoliv service centre vyrobce, pokud predlozite doklad o nabyti/zarucni list/nebo neco takoveho, ze ktereho vyplyva, ze od nabyti neuplynula doba vetsi, nez je zarucni doba v zemi, kde service center sidli nebo v zemi, kde byl vyrobek prodan. Pokud se na vas vykaslou, jsou to dobytkove, kterym je treba srozumitelne odhlaskovat, ze dalsi vyrobek od jejich firmy uz ani zadarmo.
Řekl bych, že zásadní problém bude sehnat ten doklad, protože dost možná leží v šanonu na dně posledního regálu ve třetí řadě podzemního sejfu v Hajdarábádu, kde je dlouhodobý výpadek elektřiny, a tak se místo výtahu používá lano a sedák, což je v inventáři uvedeno, až na to, že je tam uveden sejf v Pchjongčchangu, který tam navíc někdo zapsal jako Pchjongjang.
Bez zdrojáků toho po rootnutí moc neuděláte, třeba novou verzi systému, kde jde konečně resetovat Safari a Mail bez factory resetu (už jsem zažil, že nešly spustit), tam dostanete těžko. Tedy vám možná na iPhone stačí, že si tam konečně můžete nahrát libovolnou aplikaci, ale to je v Androidu standard.
Bez zdrojáků toho po rootnutí moc neuděláte,
Na Androidu ne? Na iPhone toho po jailbreaku uděláte docela dost. Celá Cydia kultura z toho žije.
Nepamatuji se, že by nešlo Safari a Mail resetovat bez factory resetu.
A jestli si myslíte, že na Androidu pustíte libovolnou aplikaci, tak vás vyvedu z omylu. Zrovna tady mám dvě zařízení s Androidem. Jedno nevidí řadu her (protože má nepodporovanou GPU) a druhé dokonce nevidí většinu aplikací, protože je mimo i dalšími parametry profilu. Řada těch, co jde, mají komplet rozsypané GUI, protože holt to má nestandardních 1024x768(!) atd.
Ale tohle jistě uživatel Androidu nepovažuje za problémy, protože si vezme zdrojáky a před spuštěním aplikace to opravuje. Ale jo, proč ne, když to někomu vyhovuje. Já pracuji s telefonem a tabletem jinak, ale jsem tolerantní.
Intuitivnost, spolehlivost, všestrannost a OTEVŘENOST!
Splňuje co od něho očekávám - volání, sms, emaily, kalendář, úkoly (pravda, nahradil jsem ty defaultní aplikace placenými) občas internet, gTalk i jabber obecně, záznamy trasy, turistická i auto navigace, počasí... v případě nutnosti i jako USB flash disk (bez nutnosti cokoliv nastavovat a instalovat na PC). Synchronizace s Googlem je pro mě nenahraditelnou věcí, ale mobilní data nezapínám, vždy se najde wifi :)
Jasně, pro spousty lidí jsou to zbytečnosti, stačí jim volat, psát, jednoduchý organizér... rozumím jim, ti se do smartphonu pouštět nebudou a ani by nebyl pro ně přínosem. Mimochodem výdrž baterie 1,5-2 dny (se šikovným "šetřičem" baterie 4-5 dní) mi nepřipadá vzhledem k užitné hodnotě nijak tragická. HTC Incredible S.
(ta neustále omílaná "odladěnost" HW/SW iJablka je dost sporadická... jen v mém okolí: 3 moji známí - iPhone = záseky, nefungující sw, problémy ; dcera iPod = kouše se, občas problém s připojením, sestra iPad = OK ale ta cena vs užitná hodnota je děs, čistě subjektivně, nechci o ničem s iP na začátku ani slyšet!)
Android preferuji v mobilu, tabletu i přehrávači z prostého důvodu: nechci, aby mi myšlenkové pochody několika top manažerů v jedné firmě určovaly, které aplikace smím nebo nesmím instalovat a používat. Google Play není jediným povoleným zdrojem aplikací pro Android a navíc bez jakékoliv úpravy zařízení mohu instalovat aplikace postaru z instalačních souborů.
Po osobních zkušenostech říkám, že iPhone, iPad i iPod Touch jsou skvělá zařízení, ale když si pořizují chytré zařízení, tak mi jde minimálně z 50 procent o živoucí aplikační ekosystém, který se nepodřizuje rozmarům jedné firmy. Proto nefandím iOS, proto nefandím Windows Phone.
Nějaké argumenty o ochraně uživatelů (ano, Android Market / Google Play trápí malware) bych akceptoval jedině kdyby používání AppStore s přísnými podmínkami pro vývojáře bylo ryze dobrovolné a naprosto bez problémů a úprav zařízení šlo používat alternativní zdroje aplikací, pokud se tak uživatel na vlastní riziko rozhodne.
Jaké máte, prosím, zkušenosti s PadFonem, který baterii při práci dobíjí ze stanice?