Tak to je pravda, OSS drivery jsou výborné. Mě se vybavilo trápení s ovladači pro Windows 7, kdy po updatu kompl nenabootoval a nepomohlo ani týdenní laborování v nouzovém režimu. Vyřešil jsem to nákupem nVidia a od té doby nemám jediný problém, ale je fakt, že Widle už doma nějakou dobu nepoužívám. Už od dob ATI platilo, že hardware je výborný, ale software stojí za starou belu. Mohl bych dlouho psát o skrytém nastavení overscanu při připojení TV krz HDMI nebo o starých problémech ještě s ATI, kdy ovladače pro Windows byly neuvěřitelně zprasené. Potřeboval jsem mít live preview videa a občas z něj udělat obrázek. Musel jsem preview udělat krz Direct-X a capture krz VfW. Jo, je to dávno, ale takoví zakopaní psi byli v ovladačích pro Widle vždy co pamatuju. A myslím, že šéf vývoje grafáren by asi měl být zodpovědný i za ovladače, nejen za HW. Proto ta moje poznámka. Ano, jsme na Root-u, primárně bychom se měli bavit o OSS ovladačích. Uznávám.
Oba výrobci - dobře. Popsal jsem co jsem zažil, je jasné, že to mohlo být jinak. Prostě jsem po spoustě let dal šanci ATI (AMD) - asi 4 roky zpět a opět, stejně jako před nějakými osmnácti lety jsem se spálil. To je vše. Uznávám, že jako objektivní měření to fungovat nemůže. A je fakt, že jsem na Linuxu problém neměl, zato Windows dopadly dle popisu.
Takže díky za vysvětlení a tím považuji sub-thread za uzavřený. :)
S konkurenční doložkou je to složitější: v některých zemích nemusí existovat, jinde platí pouze na území daného státu (tj. nemohu pracovat v USA pro konkurenci, ale mohu tu samou pozici dělat například v Německu). V českém právu může být uzavřena maximálně na období jednoho roku a po tuto dobu musí dostávat (bývalý zaměstnanec) minimálně polovinu měsíční mzdy. Pokud by zaměstanec podepsal delší konkureční doložku, tak platí maximálně rok, pokud by obsahovala pouze povinnosti (tj. nemožnost pracovat pro konkurenci), ale ne závazek zaměstnavatele plnit finanční protislužbu, je taková doložka neplatná.
A na co by to bolo dobre v tomto pripade?
Intel ma narok pouzit patenty AMD a AMD ma narok pouzit patenty Intelu od roku 1977 (zmluva je z roku 1976), a zmluva resp. jej predlzeni este v roku 2015 platilo a asi platilo aj v maji/kvetnu 2017, takze sa skoro nic nedeje...
Intellectual Property Rights; Potential Litigation. Pursuant to a 1976 agreement, as extended in 1982, AMD and Intel have cross-licensed their patents to each other
http://ir.amd.com/mobile.view?c=74093&v=202&d=3&id=aHR0cDovL2FwaS50Z W5rd2l6YXJkLmNvbS9maWxpbmcueG1sP2lwYWdlPTk2MTQxJkR TRVE9MSZTRVE9MjkmU1FERVNDPVNFQ1RJT05fUEFHRSZleHA9J nN1YnNpZD01Nw%3D%3D
It seems it is still active
Intel and AMD renew patent cross-licensing pact
EE Times
5/4/2001
Specific terms of the 10-year agreement were not disclosed because officials said the pact is confidential. AMD and Intel have signed four patent cross-license agreements since 1976.
https://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1129690
AMD clarifies cross-license with Intel: change of control terminates agreement for both
Anton Shilov May 21, 2015 APU, CPU
Advanced Micro Devices has clarified terms of the cross-license agreement with Intel Corp. on Thursday. As it appears, if either AMD or Intel change their control (i.e., gets acquired), the cross-license agreement between the two companies is automatically terminated for both parties.
There Is No Intel-AMD Licensing Deal
Intel doesn't need AMD's intellectual property.
Timothy Green
(TMFBargainBin)
May 18, 2017
Intel later refuted the rumors outright, with a company spokesperson telling CNBC that the "recent rumors that Intel has licensed AMD's graphics technology are untrue."
https://www.fool.com/investing/2017/05/18/there-is-no-intel-amd-licensing-deal.aspx
So cross license agreement of 1976 was still valid in may as of valid extensions. Maybe it is still valid as od AMD GPU inside Intel CPU MCP
Tohle nepece Intel sam, ale pece to pekne s AMD dohromady, jen potichu....
Zatim je venku mixaz desktopu s radeonem:
https://arstechnica.com/gadgets/2017/11/intel-will-ship-processors-with-integrated-amd-graphics-and-memory/
Ale to je podle me jen testovaci faze.
Intelu i AMD jde primarne o svet diskretnich GPU akceleratoru, ktery "vlastni" primarne Nvidia (G100 a nasledne GP100 jsou fakt bestie), to je ten lukrativni business, o ktery tady jde a souvisi s machine learning a AI boomem (nejenom).
Rekneme to takto, do jednoho 2U serveru narves vypocetni silu citajici 43008 parallelnich jader, sice nemaj tolik instrukci jako CPU, ale je to horse power. Pokud resis processing bilionu zaznamu, nebo trening siti, tak zapomen na CPU clustery... jedna tahle bestie to rozbije na kusy celej RACK cpu serveru (samozrejme zalezi na algoritmu a optimalizaci, apod.)
Mala zajimavost, kde GPU pronika i do klasickeho sveta SQL databazi
Pokud uvazujest biliony zaznamu, tak je GPU lepsi volba i pro SQL svet. Vedle AI jsem pracoval s Antonem (ktery ted maka pro Nvidii) na prototypu pure GPU SQL ANSI databaze:
https://github.com/antonmks/Alenka
Jestli mas doma 1080 TI s 11GB vram, tak si to vyzkousej oproti serverum za 200,000 USD dle open SQL benchmarku :-)))) http://www.tpc.org/tpch/ klidne sam, je to hukot.