Čekal jsem, že už představí nástupce. Současná verze sice dostačuje na moře úkonů, má však obsolentní. Novinka, nazvěme ji třeba Raspberry "páj" 2.0, by mohla mít architekturu ARMv7, takže bych na něm rozjel podstatně více dister - počínaje Androidem, konče Ubuntu a nebyl bych na fixovaný na Raspbian (IMHO nejpoužitelnější distro). Dále bych ocenil větší RAMku a integrovanou paměť, řekněme takové 4GB a samozřejmě možnost bootování z USB.
Tak to jste na špatné adrese, Raspberry má jinou cílovou skupinu. Poohlédněte se po něčem jiném (třeba Apu či jiné malé desce).
U Raspberry Pi se jde jinou cestou, než jaký se ubírá vývoj počítačové techniky. Zde se nejde cestou většího kladiva. Zde se jde cestou optimalizace software na hardware. V minulosti byl "výkon" počítačů měřen v MHz a počítače zvládly prakticky stejnou činnost, na jakou je třeba použít dnes stroj o "výkonu" v jednotkách GHz.
Tohle jsem úplně nevymyslel já, ale s tímto souhlasím. Ono se v dnešní době s tím výpočetním výkonem moc plýtvá. Bohužel ty moderní systémy mívají strašnou režii, patrno z provozu RISC OS na Malině.
Až na ten chybějící Ethernet.
Na originál RPi je jeden takový brouk, je v něm USB hub + LAN (tuším že LAN9512 od SMSC / Microchip). No a ten na tom modulu nějak není... :(
Na druhou stranu, proč na base board nedat rovnou třeba http://www.microchip.com/wwwproducts/Devices.aspx?product=LAN7500 a nemít tam gigovou LAN?
A pokud je potřeba, tak i nějaký ten USB hub ve stylu http://www.microchip.com/wwwproducts/Devices.aspx?product=USB2517 ... Fantazii se meze nekladou.