Hezká ukázka toho, že když vystoupíte z davu, tak si dá mnoho lidí tu práci, aby vás zkopnuli zpátky při první možné příležitosti a za hlasitého potlesku ostatních zbavili všech dosavadních zásluh :/ zdá se že tenhle trend už dorazil i do technického odvětví.
Ač nesouhlasím s jeho prohlášením, ta reakce médií mi přijde skoro až hysterická. Žádná debata se nekoná, hon na čarodějnice je zdá se opět v kurzu.
Žádná debata se nekoná, hon na čarodějnice je zdá se opět v kurzu.
To není hon na čarodějnice. Lidé si zaměňují presumpci neviny s politickou (společenskou) odpovědností. Presumpce neviny zaručuje rovnost podezřelého či obviněného před institucemi a před zákonem.
Druhá rovina odpovědnosti je právě ta politická, či, chcete-li, společenská. Za představitele školy, univerzity, hnutí, strany, státu, ..., prostě lidé nechtějí mít osoby, které vzbuzují pochybnosti. Stallmanovy kontroverzní názory v jeho profesi nebyly nijak na překážku - naopak, tvoří jeho osobnost. Pokud je však představitelem FSF navenek, je poměrně logické, že si mnozí nepřejí, aby celá FSF byla zbytečně spojována s jeho osobními problémy.
Proto nemají být prezidenty, premiéry, ministry a ani předsedy (president je správně překládán jako předseda) FSF lidé, kteří se zastávají názory blízké zakázané diskriminaci, např. rasisté, sexisté, podvodníčci a podobní.
Svojí odopovědnosti v tomto ohledu si byl starý matador, jakým je Richard Stallman, jistě vědom. Nedělejme z něj Johanku z Arku.
17. 9. 2019, 18:14 editováno autorem komentáře