proč by nefungovaly? Sice mám Stupid Plazmu a doufám, že ještě hodně dlouho budu, když vidím ty dnešní sh**ty s šedou černou.
Smart TV je snad jen o tom, že u í přijímat vysílání (a't už DVB-T, DVB-C / DVB-S atd) a k tomu "nabízí rádoby" vymoženosti navíc. Na druhou stranu, na telefonování mám třeba mobil, na brouzdání se na netu mám noťas. A pokud bych potřeboval něco z noťasu na TV, mám AirPlay. Ale to je vcelku jedno.
Vhledem k tomu, že výrobci už dnes v podstatě jiné TV nedělají, tak ano, brzy ji bude mít většina. Otázkou ale opravdu je to, což tu i zaznělo, kolik TV bude dané funkce opravdu využívat. Mám hodně kamarádů a až na pár světlých výjimek používají TV opravdu jen jako velký zobrazovací panel.
Je to otázka Vaší sociální bubliny. 95% z mých přátel i já používáme funkce Smart TV, jako je youtube, netflix, případně twitch a další. Někteří ji používají i jako součást, či ovládací panel pro chytrou domácnost. A např. na mojí TV je lepší černá než jsem měl na plasmě, záleží jakou technologii si zvolíte.
Edit: ještě jsem zapomněl na rodiče (jeden v důchodu, druhý za pár let), ti jako konzumenti klasického vysílání si zase oblíbili funkci červeného tlačítka, tedy hbbtv a koukají tak zpětně na pořady v archivu.
10. 8. 2021, 16:00 editováno autorem komentáře
Jako vtip dobré. :) Ale usušit může, to záleží na přístroji, i když já osobně preferuji oddělenou sušičku, protože ta to prádlo i celkem dobře vyžehlí. S uložením do šatníku by člověk musel mít doma monstrum podobající se výrobní lince, takže to zatím asi ne :) Ale díky hbbtv si může tu ordinaci pozastavit a až prádlo vyndá, může si ji zase pustit a díky nahnanému časovému rozdílu pak přeskočit jedny reklamy. :) Pořád v tom vidím jen výhody.
Jasně, tak záleží jak je pračka daleko, u levnějších modelů ani není potřeba pípání, stačí, že člověk začne slyšet svoje myšlenky a ví, že je dopráno :D A vždy je možné mít více krabiček a ovladačů a docílit požadované funkčnosti pomocí vícero zařízení, ale proč nemít tyto možnosti v jednom zařízení.
Mě spíš rozbíjí lidé, co zde (i jinde) píší že používají TV jen jako panel, ale pak z nich vyleze, že do toho mají zapojené další zařízení, které jim prakticky dává ty funkce Smart TV a to ještě ne zdaleka všechny a mohou sice říci, že ty další funkce nepotřebují, ale to nemohou vědět, dokud si to nevyzkouší. Přitom není nic pohodlnějšího, než když jsou appky pro oblíbené služby přímo v TV a stejně tak, když si TV rovnou sahá na soubory na NASce, pak není potřeba mít k TV připojený žádný set-top box ani počítač.
Já jsem naopak tím pokrokem nadšený. Např. mám už celkem staré domácí kino, které umí pouze AC3 a DTS. A TV to ví a automaticky mi parádně převzorkuje Atmos HD z Netflixu do DTS. To jsou prostě Smart funkce k nezaplacení, jinak bych musel pořizovat nový reciever za 15k+.
používají TV jen jako panel, ale pak z nich vyleze, že do toho mají zapojené další zařízení
Já to tak mám a má to svůj důvod. Původně jsem také chtěl mít vše v jednom, ale v době VHS a DVD takové řešení nebylo k dispozici. Pak byla změna z analogového na digitální vysílání, to už byly k dispozici televize se čtečkou paměťových médií, ale neumělo to přehrávat ani zaznamenávat video. Pak jsem měl "neAndroid Smart TV" s hybridním tunerem, webovým prohlížečem, přehráváním TV archivů i YouTube, přehráváním i záznamem médií na USB. Jenže u něj po čase začaly zlobit automatické aktualizace, které akorát jednou za dva týdny zpřeházely naladěné kanály a přestaly přehrávat záznamy z TV archivů i YT. Androidí Smart TV nechci kvůli předsudkům ze šmírování. Když skončilo DVB-T už jsem nechtěl kupovat další TV, když jsem měl dvě funkční, stále použitelné jako monitory. Dokoupil jsem tedy ke každé STB, který je umí ovládat po HDMI-CEC, takže stačí jediný ovladač. Televizi tedy používáme jen jako televizi s rekordérem a je klid. Na to ostatní používáme mobil a notebook.
@Lukas1500 Důvodu, že zatím funguje ta stará rozumím. Taky jsem do přechodu na DVB-T2 držel cca 12 let starou plasmu, připojenou k PC. Ale dneska jsem rád, že jsem si místo set-top boxu koupil novou TV a to i z důvodu spotřeby :)
Jinak mám LG, takže s webOS, nikoliv Android, aktualizace chodí cca každé 2 týdny, nikdy zatím nic nerozbily. Problém mám jen s aplikací YouTube, jelikož neumí správě pracovat s připojenou klávesnicí a webový prohlížeč je opravdu pomalý.
Co se týče šmírování, tak lze firewallu zakázat asi 6 konkrétních adres a je došmírováno, blbé je, že pak nechodí ty aktualizace a to ani aplikací ani systému. Má to řešení, a to přes aplikaci PiHole, přes kterou lze přesněji blokovat komunikace ze strany klienta, ovšem pro její instalaci je potřeba TV rootnout, do čehož jsem se zatím nepouštěl.
Jinak mám LG, takže s webOS, nikoliv Android, aktualizace chodí cca každé 2 týdny, nikdy zatím nic nerozbily.
Bylo by nefér, abych podle jedné zkušenosti se Smart TV odsoudil všechny. Přesto ten princip s postupným omezením podpory bude univerzální.
Co se týče šmírování, tak lze firewallu zakázat asi 6 konkrétních adres a je došmírováno, blbé je, že pak nechodí ty aktualizace a to ani aplikací ani systému.
Odhaduji, že došmírováno bude jen na nějaký čas. Člověk by si s tím musel pořád hrát a to mě nebaví.
A třetí věc je, kolik lidí vůbec bude mít televizi a čtvrtá, kolik lidí tu televizi bude používat jako televizi a kolik jen jako velké zobrazovadlo.
Klasická televize je v podstatě generační záležitost. Nás je ve firmě dvanáct a televizi tu doma má jeden jediný člověk. Mezi našimi přáteli je poměr zhruba stejný; televizi mají pouze starší příbuzní. Pravda je, že ti v roce 2026 snad ještě mrtví nebudou, ale ten poměr se bude výrazně snižovat a je otázka, jestli tak ta Smart TV v naší generaci nebude už jen Smart bez toho TV.
v určitých kruzích je "nemám televizi" předpokladem toho, aby si člověk připadal cool.
Také mi to tak někdy připadá, Já nebudu cool a klidně se přiznám, že pořady na veřejnoprávní televizi mi vyhovují. Dokumenty, zpravodajství, rozhovory i některé seriály a filmy. Na komerčních stanicích mi vadí přerušování pořadů dlouhými bloky reklam a upoutávek. Chápu, že musejí z něčeho žít, ale na mě je těch reklam moc, navíc ty pořady za to ani často nestojí. Samozřejmě mám i své oblíbené pořady na YouTube, ale to neznamená, že bych na TV zanevřel.
Podle mého názoru televizní broadcasting jen tak nevymře, protože nabízí tu možnost rozvalit se do křesla, pustit televizi a nechat se "bavit".
Nemel jsem televizi predtim nez to bylo cool - novy napad na tricko. Ale je to tak. To ze clovek nema televizi trochu znamena ze si vazi sveho casu a umi ho dobre planovat.
U TV a specielne u nasi je nejvice nasirajici ze si nevyberes z niceho, musis za to platit a vysilani je linearni. Tj. jeste musis hlidat nahravani protoze na webu neni vse. Tato trojkombinace je proste vrazedna.
A to nezminuji to ze reklamy jsou vlezlejsi nez na youtube.
Treba na BBC se dalo i celkem divat i s tim rozvalenim jak popisujes - proste male mnozstvi sr...k. I nyni si nachazim nektere porady z BBC nebo nemeckych TV ktere za to stoji.
11. 8. 2021, 14:18 editováno autorem komentáře
To ze clovek nema televizi trochu znamena ze si vazi sveho casu a umi ho dobre planovat.
Podle toho, co člověk dělá místo sledování TV. Dá se dělat mnoho zajímavějších i naprosto hloupých věcí. Aspoň když to člověka těší.
To lineární vysílání má i své výhody. Například já jsem díky náhodnému přepnutí kanálu kdysi objevil RedDwarf i IT Crowd, které bych cíleně (třeba podle recenzí) asi nikdy nevyhledal. Tak jsem zahlédl kousek a řekl jsem si "to je tak blbý až je to geniální" :-) Člověk si tak může proříznout svou sociální bublinu / škatulku a zjistit, že i mimo ni se dějí zajímavě věci.
Ono je hlavně potřeba se oprostit od automatické generalizace "takhle to dělám já a mí kamarádi, tak to tak určitě dělají (skoro) všichni". Za sebe třeba můžu říct, že na klasické lineární vysílání se v reálném čase dívám minimálně (pokud zrovna není MS v hokeji, olympiáda apod.). Na Nově a Primě je to úplně bez šance, tam pomůže jen nahrávka a přetáčení reklam, ale i na ČT se málokdy trefí do času, kdy by se mi to hodilo, takže to řeším buď nahráním nebo přes iVysílání resp. stream.cz. Na rozdíl od některých diskutujících si ale nemyslím, že když to tak dělám já, musejí to tak automaticky dělat (skoro) všichni. A průzkumy ukazují, že typickým (ne)konzumentem zdaleka nejsem.
Ona ta velka obrazovka, u ktere clovek muze lehnout na gauc ma neco do sebe. Ja mam starou TV a vedle ni x86_64 krabicku s Linuxem, ktera mi z ni dela smart TV. Na koukani na filmy ci Youtube je to mnohem pohodlnejsi nez sedet u kompu a koukat do monitoru.
Ale klasickou televizi, kde bych koukal na bezne programy, ci Netflix a podobne, nemam.
Jak velké? Pokud nejdete po nějaké nesmyslné úhlopříčce pro 10metrové kinosály (2 metry a podobně), tak se dají velké monitory kupovat za normální ceny. Nedávno jsem koupil tento 140cm Dell za necelých 19k. Mám pod tím Kodi, koukáme na svoje archivy, Netflix, Youtube, Hulu a další zdroje, všichni jsme spokojení a ČT se svojí státní propagandou můžou jít ... jinam :-)
10. 8. 2021, 13:56 editováno autorem komentáře
Jasně, z čistě ekonomického hlediska to smysl nemá, o to mi ani nejde. Smart TVs mají ceny subvenovány očekávaným příjmem z reklamy a data miningu. U monitorů se naopak očekává, že je bude kupovat převážně korporát, který nemá problém platit.
Jde o princip. Nebudu financovat vyžírky z ČT, když nemusím. Rád si za to připlatím (a nebo se podívám za hranice, kde totéž koupím o třetinu levněji).
Na Slovensku musí platiť koncesionárske poplatky každý, kto má pripojenú elektrinu a firma ak zamestnáva aspoň troch zamestnancov (výnimku majú ťažko zdravotne postihnutí, dôchodcovia a osoby v hmotnej núdzi).
Vlastníctvo TV/rádia je irelevantné.
https://www.podnikajte.sk/zakonne-povinnosti-podnikatela/koncesionarske-poplatky-od-1-7-2021
Skoro každý stát to má trochu jinak, ale hlavní idea je vždy stejná: vybrat peníze pro státem financovanou TV. Když je třeba vybrat víc, tak se změní zákon. Třeba ve Švédsku ohledně placení koncesionářských poplatků byly tahanice dlouhou dobu. Napřed se platilo na bázi dobrovolnosti: kdo měl TV tak platil. Pak k tomu přidali i počítače a tablety připojené k internetu, soud to ale zarazil. Od 2019 se poplatky platí jako součást daně z příjmu. Výše poplatku je omezená příjmem, detaily jsou třeba tady: https://en.wikipedia.org/wiki/Television_licensing_in_Sweden. Takže koncesionářské poplatky platíte, i když na státní TV vůbec nekoukáte. Na druhou stranu ale musím říct, že státní TV (a rádia) dávají svá vysílání do archívů na internet, takže si je můžete prohlédnout kdykoliv a z čehokoli (třeba mobilu).
Diskuze se už víceméně vedou jen o tom, zda mít státem financovanou TV (a rádia) či nikoliv. Strany, které jsou u moci, takovou TV chtějí mít, protože vedení TV obsadí svými lidmi a TV pak používají jako nástroj propagandy. EU kvůli státním médiím kritizuje Maďarsko, ale úplně to samé (a mnohdy i v mnohem větším rozsahu) se děje i v ostatních státech EU. Ostatně i sama EU vydala direktivy, jak by televize členských států měly o některých problémech informovat. Prostě princip "Zloděj křičí, chyťte zloděje".
348/2005 Sb.
"(2) Televizní poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci televizního vysílání, je-li šířeno prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo televizního vysílání, družic nebo kabelových systémů (dále jen "televizní přijímač"). Toto zařízení se považuje za televizní přijímač i v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu."
To s tou upravou je svinske. Ale ja myslim ze porad plati ze zalitim antenniho vstupu se vytvori zarizeni technicky nezpusobile. Protoze ta druha veta ("Toto zarizeni...") se vztahuje k vete prvni, ktera definuje technicky zpusobile zarizeni.
Neni treba myslet, tohle uz rozseknul soud. Plati se i za nefunkcni prijimac. On tu funkcnost totiz nikdo neoveruje(na zaklade toho zakona to ani neni treba), staci fyzicka pritomnost cehosi co kdysi mohlo teoreticky slouzit jako prijimac. https://www.lupa.cz/clanky/ct-vyhrala-soud-o-poplatky-za-nefunkcni-tv/
Vyslovne tam je napsane "Toto zařízení se považuje za televizní přijímač i v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu.".
Ono totiz smyslem zakona neni zdanit funkcni televizni prijimace, ale vybirat penize pro CT. Neplaceni poplatku CT je dokonce trestnym cinem https://www.ceska-justice.cz/2021/04/nejvyssi-soud-neplaceni-televiznich-a-rozhlasovych-poplatku-je-trestnym-cinem/
No lenže ten prijímač nebol upravený; ČT zmenila parametre vysielania a to spôsobilo, že už ho nie je možné použiť na príjem.
Viacmenej ale buďte radi, že aspoň môžete deklarovať že žiadny TV nemáte a nemusíte platiť nič. Tu na horných Uhrách máme svojskú špecialitu: platiť výpalné pre RTVS musí každý, kto je odberateľom elektriny, bez ohľadu na to, či TV prijimač má alebo nemá. Takže platím, aj keď žiadnu TV nemám.
Přijde na mne socialka a ukradne mi deti když ji nebudu mít? Nebudu "normální" domácnost?
Už stačilo když pancelka zadala cosi deckam podívat se v TV. Nemaje TV a nejsa poplatnikem poplatku, tak zrovna ani na webu to nebylo.
Kdybychom byli v Norsku tak už mám děti dávno ukradeny.
10. 8. 2021, 12:10 editováno autorem komentáře
Ano evokuje a musel jsem se projevit. Zejména když se operuje s pojmy jako "většina lidi". A co je "normální". A jak člověk může být kvůli tomu odsouzen.
Vzpomněl jsem si na tento článek: https://www.vitalia.cz/clanky/nemam-televizi-seberou-mi-dite/
I u nás soudruzka zasahovala když se děcka pomlatila mezi sebou a ve školce si mysleli že je doma mlatime.
Dnes mi připadá lepší mít hloupý TV monitor a externí SetTopBox či podobný zdroj obsahu, který ovládá zobrazovač přes HDMI. Ethernet jen kabelový aby zdroj obsahu mohl být i offline, ušetřen různých potenciálních útoků, vytěžování dat i nevyžádaných aktualizací, které by sice část bezpečnostních děr zalepily ale stejně by jich IMHO dost zůstalo. WiFinu lze vypnout či nastavit nesmyslné parametry komunikace ale stejně nemáte jistotu vytaženého kabelu.
Jednu dobu mi připadalo, že doba domácích záznamových zařízení je pryč, protože na to existují různé komerční služby, nicméně spoléhat na ně se mi neosvědčilo. Stále čas od času využiji možnost nahrát si nějaký pořad.
ano, s tím v podstatě souhlasím. Pro mne je TV jen zobrazovač. Pokud chci Skype či jiné blbosti mám telefon, třeba.
Ono pro plno lidí je pohodlnější mít placené historické záznamy a v podstatě to dnes nabízí drtivá většina poskytovatelů. Na druhou stranu, já si to nahraji na satelitu, časově jsem neomezen (jen kapacitou disku) a mohu přeskočit stu**d**ní reklamy. Podle mě je více lidí, kteří to řeší podobě, ať už to jsou externí disky, MythTV apod. Jako VHS asi už dnes nikdo nemá :D
Vzhledem k tomu že nesmart se dělat prakticky nebudou je taková "předpověď" opravdu geniální.
Problém je jak už tu padlo jak lidé budou nebo nebudou smartfunkce používat. Tím nemyslím jen přehrát , nahrát film nebo problédnout fotky. To umí STB za pětikilo s daní.
Problém jak někdo zmínil je že u některých televizí nešlo dokončit nastavení bez připojení k síti. Takže než smart ne smart spíš budou TV určené pro "regiony" něco ala smartphony a Google a neGoogle svět.
Pokud to vztáhnememe na ČR zde lidi velice neradi používají věci kderé si vynucují být stále online , natož aby tu byl zvyk za on demand obsah platit. Proto bylo v centru zájmu tak DVB-T2, aféra servisní poplatek atd....
Pokud to vztáhnememe na ČR zde lidi velice neradi používají věci kderé si vynucují být stále online
Já to tak mám, ale nedovolil bych si to zobecnit na celou ČR. Myslím že většina spolyká to, co trh nabídne, protože spolehlivé internetové připojení má přece každý, může si na tom pustit kdykoliv jakýkoliv obsah (který má poskytovatel v "knihovně"), nepotřebují žádnou domácí "videotéku", babička na tom může "skajpovat" s vnoučaty, prostě je to děsně cool. A nějaká otravná registrace na začátku nevadí, hlavně aby si už mohli pouštět videa...
Když jsou lidé schopni platit 700 Kč měsíčně (8400 ročně) za kabelovou televizi, tak jim placený on demand obsah tolik vadit nebude. Kromě toho první tři měsíce jsou přeci "zdarma" :-)
Budou mít smart TV, ale protože výrobce ten OS bude podporovat jen několik let, tak ji po čase stejně budou muset buď odpojit od internetu, nebo dát za firewall. Já jsem si smart TV pořídil před devíti lety. Výrobce poskytoval updaty několik let. Pak jsem si pořídil set top box a ze smart TV se stalo zobrazovadlo.
Jedině, že by z televize udělali krabičku na přímou reklamu od výrobce a z toho dotovali ceny. Pak by si člověk mohl pořídit novou televizi po třech letech.
Samozřejmě, že výrobce bude poskytovat update ponejkratší možnou dobu. On totiž podniká a to že máte TV třeba deset patnact dvacet let neuživí v te firmě unej ani uklízečku.
Problém smartTv není tak ne/bezpečnostní (ten FW) ale v tom že Google/LG/Samsung atd.. změní nebo nezmění klíče či celé API. Nebo jen uměle označí OS za nekompatibilni poskytovatel obsahu a Vy se prostě nedostanete ani na Youtube.
Trochu mi to s TV připomíná některé petrolhead , kteří nedají výrobci vydělat ani nateplou vodu za to jejich čtyřkolý polobůh by měl vydržet sto let.
...chcete elektroniku která tolik vydrží? Takže TV která stojí 450€ bude zase stát o nulu vic...
...chcete elektroniku která tolik vydrží? Takže TV která stojí 450€ bude zase stát o nulu vic...
Nízká životnost elektroniky má nepříjemný vedlejší efekt: plýtvání zdroji. Nejde jen o samotný výrobek ale i o jeho obal, dopravu, skladování, likvidaci. To sice zaměstnává spoustu lidí, ale také to zbytečně poškozuje prostředí pro přežití člověka.
No ja nemám televízor vôbec a ani ju neplánujem mať... smart funkcie TV sú takmer k ničomu, s veľmi kostrbatým UX (katastrofálne ovládanie etc), krátkou životnosťou softwaru (podpora systému na smart TV okolo 3-4 roky) a okrem toho to na čo primárne TV je je stejnak k ničomu, lebo naše slovenské televízie sú totálny plevel na najhoršej úrovni preplnené reklamami. Takže podľa mňa TV nemá zmysel vôbec kupovať. Resp. má ako zobrazovadlo pre situácie kedy to na to bude čumieť skupina ľudí z väčšej vzdialenosti. To je tak asi absolútne všetko na čo sú dnešné smart TV dobré. Btw. nechápem prečo sa volajú smart.
10. 8. 2021, 16:44 editováno autorem komentáře
Koupil jsem si kdysi smartTV a už tu chybu nezopakuji. Byly tam věci, které jsem nedokázal akceptovat. Namátkou: Vypnete TV. Chcete ji zapnout a ztlumit (vedle spí dítě/manželka), ale TV po zapnutí ječí půl minuty, než začne DO reagovat. Seřazení satelitních kanálů je práce na týden. EPG se po každém zapnutí znovu načítá (bez obrazu i bez zvuku). Upgrade? Ptákoviny opravují, ale na podstatné věci kašlou. Vyměnil jsem si se supportem asi 30 e-mailů a takhle vypadal poslední:
Je to již více než rok, co jsem si zakoupil Váš výrobek, smart TV 42LB650V. Nikdy se nesmířím s tím, že k přepnutí mezi satelitním tunerem a DVB-T tunerem je potřeba celkem třináct stisknutí šesti různých tlačítek na DO. Nikdy se nesmířím s tím, že pro vypnutí obrazu (poslech rádia) je potřeba čtrnáct stisknutí čtyř různých tlačítek na DO (a že obraz zase zapne i jen zesílení zvuku). Nikdy se nesmířím s tím, že s tím firma LG nic nebude dělat. Slibuji Vám, že si již nikdy nekoupím žádný výrobek od LG (a to se mi pračka od Vás docela líbí, ale nerisknu to, neudělám tutéž chybu ještě jednou). Slibuji Vám, že kdykoliv se v mém okolí bude debatovat o výběru nové televize, popíšu do všech detailů své zkušenosti s Vaší televizí a vynaložím veškeré úsilí, abych je odradil od značky LG. Přitom ta televize má obrovský potenciál, ale detaily ovládání jsou likvidační. Mé rozhodnutí mohou změnit jen dvě věci: tou první je, že firma LG přeprogramuje některá tlačítka na DO. Tou druhou je má smrt.
TV má babička, hacknutou v hotel módu (jinak se jí stanice samy přerovnávaly) - má tam čt, šlágr a rádio dechovka. Já používám setobox Technisat.
A čo tak si kúpiť inteligentné DO a naprogramovať si tie sekvencie tlačidiel. Viem sú to náklady navyše a suplujete prácu iných, ale pri tom prepnutí tunerov si viete aj zapnúť domáce kino, či zhasnúť svetlá....
Inak ja mám Smart tv od Samsungu a podpora trvala presne rok. Postupne miznú Smart funkcie a pribúdajú nepotrebné hlúposti
Ako najlepšie riešenie sa nám osvedčil Chromecast a aplikácia HorizonGo. Ovládanie tv je takto oveľa komfortnejšie.
11. 8. 2021, 12:47 editováno autorem komentáře
Má zkušenost je, že LG řeší firmware tak nějak za pochodu. Při přechodu na DVB-T2 mě sousedka požádala o pomoc při naladění nových kanálů. V menu jsem se zorientoval po několika minutách. Spustil jsem hledání kanálů. Televize se přepla do nějakého módu, ale ani po mnoha minutách se nic nestalo. Laboroval jsem s tím asi 30 minut, a pak jsem to vzdal. Před příští misí následující den jsem prohledával internet jak vzteklý. Zjistil jsem, že funkci hledání kanálů sice v menu mají, ale už neměli dost času ji naprogramovat, a tak nic nedělá. Televizi je nutné zresetovat do továrního nastavení a pak hledání programů proběhne automaticky po spuštění. Já osobně jsem měl asi 4 televize od Sony. Tam jsem se s podobným přístupem nesetkal. Ale na druhou stranu modely od Sony byvaly dražší než ty od LG.
Přijdu domů, pustím televizi a automaticky naběhne Spotify (poslouchat hudbu přes kvalitní soundbar mi nepřijde nikterak zvrácené). Večer většinou přepínáme na Netflix. Na televizi v případě potřeby posílám video přes VLC z PC. Zabudovaná funkce Chromecastu je skvělá na posezení s přáteli, kdy si každý ze svého telefonu na TV pošle klip a ty se řadí do fronty nebo na hromadné promítání fotek. Je pravda, že mě děsí, kdy někdo změní API a tyhle věci prostě přestanou fungovat, ale využívám je denně a rád. Na klasickou televizi přepínám jen z důvodu HBBTV a taky kvůli nějakým sportovním přenosům.
Zabudovaná funkce Chromecastu je skvělá na posezení s přáteli, kdy si každý ze svého telefonu na TV pošle klip a ty se řadí do fronty nebo na hromadné promítání fotek.
Něco jako tohle? :-)
https://www.youtube.com/watch?v=18TWjTg3K2I