proč by nefungovaly? Sice mám Stupid Plazmu a doufám, že ještě hodně dlouho budu, když vidím ty dnešní sh**ty s šedou černou.
Smart TV je snad jen o tom, že u í přijímat vysílání (a't už DVB-T, DVB-C / DVB-S atd) a k tomu "nabízí rádoby" vymoženosti navíc. Na druhou stranu, na telefonování mám třeba mobil, na brouzdání se na netu mám noťas. A pokud bych potřeboval něco z noťasu na TV, mám AirPlay. Ale to je vcelku jedno.
Vhledem k tomu, že výrobci už dnes v podstatě jiné TV nedělají, tak ano, brzy ji bude mít většina. Otázkou ale opravdu je to, což tu i zaznělo, kolik TV bude dané funkce opravdu využívat. Mám hodně kamarádů a až na pár světlých výjimek používají TV opravdu jen jako velký zobrazovací panel.
Je to otázka Vaší sociální bubliny. 95% z mých přátel i já používáme funkce Smart TV, jako je youtube, netflix, případně twitch a další. Někteří ji používají i jako součást, či ovládací panel pro chytrou domácnost. A např. na mojí TV je lepší černá než jsem měl na plasmě, záleží jakou technologii si zvolíte.
Edit: ještě jsem zapomněl na rodiče (jeden v důchodu, druhý za pár let), ti jako konzumenti klasického vysílání si zase oblíbili funkci červeného tlačítka, tedy hbbtv a koukají tak zpětně na pořady v archivu.
10. 8. 2021, 16:00 editováno autorem komentáře
Jako vtip dobré. :) Ale usušit může, to záleží na přístroji, i když já osobně preferuji oddělenou sušičku, protože ta to prádlo i celkem dobře vyžehlí. S uložením do šatníku by člověk musel mít doma monstrum podobající se výrobní lince, takže to zatím asi ne :) Ale díky hbbtv si může tu ordinaci pozastavit a až prádlo vyndá, může si ji zase pustit a díky nahnanému časovému rozdílu pak přeskočit jedny reklamy. :) Pořád v tom vidím jen výhody.
Jasně, tak záleží jak je pračka daleko, u levnějších modelů ani není potřeba pípání, stačí, že člověk začne slyšet svoje myšlenky a ví, že je dopráno :D A vždy je možné mít více krabiček a ovladačů a docílit požadované funkčnosti pomocí vícero zařízení, ale proč nemít tyto možnosti v jednom zařízení.
Mě spíš rozbíjí lidé, co zde (i jinde) píší že používají TV jen jako panel, ale pak z nich vyleze, že do toho mají zapojené další zařízení, které jim prakticky dává ty funkce Smart TV a to ještě ne zdaleka všechny a mohou sice říci, že ty další funkce nepotřebují, ale to nemohou vědět, dokud si to nevyzkouší. Přitom není nic pohodlnějšího, než když jsou appky pro oblíbené služby přímo v TV a stejně tak, když si TV rovnou sahá na soubory na NASce, pak není potřeba mít k TV připojený žádný set-top box ani počítač.
Já jsem naopak tím pokrokem nadšený. Např. mám už celkem staré domácí kino, které umí pouze AC3 a DTS. A TV to ví a automaticky mi parádně převzorkuje Atmos HD z Netflixu do DTS. To jsou prostě Smart funkce k nezaplacení, jinak bych musel pořizovat nový reciever za 15k+.
používají TV jen jako panel, ale pak z nich vyleze, že do toho mají zapojené další zařízení
Já to tak mám a má to svůj důvod. Původně jsem také chtěl mít vše v jednom, ale v době VHS a DVD takové řešení nebylo k dispozici. Pak byla změna z analogového na digitální vysílání, to už byly k dispozici televize se čtečkou paměťových médií, ale neumělo to přehrávat ani zaznamenávat video. Pak jsem měl "neAndroid Smart TV" s hybridním tunerem, webovým prohlížečem, přehráváním TV archivů i YouTube, přehráváním i záznamem médií na USB. Jenže u něj po čase začaly zlobit automatické aktualizace, které akorát jednou za dva týdny zpřeházely naladěné kanály a přestaly přehrávat záznamy z TV archivů i YT. Androidí Smart TV nechci kvůli předsudkům ze šmírování. Když skončilo DVB-T už jsem nechtěl kupovat další TV, když jsem měl dvě funkční, stále použitelné jako monitory. Dokoupil jsem tedy ke každé STB, který je umí ovládat po HDMI-CEC, takže stačí jediný ovladač. Televizi tedy používáme jen jako televizi s rekordérem a je klid. Na to ostatní používáme mobil a notebook.
@Lukas1500 Důvodu, že zatím funguje ta stará rozumím. Taky jsem do přechodu na DVB-T2 držel cca 12 let starou plasmu, připojenou k PC. Ale dneska jsem rád, že jsem si místo set-top boxu koupil novou TV a to i z důvodu spotřeby :)
Jinak mám LG, takže s webOS, nikoliv Android, aktualizace chodí cca každé 2 týdny, nikdy zatím nic nerozbily. Problém mám jen s aplikací YouTube, jelikož neumí správě pracovat s připojenou klávesnicí a webový prohlížeč je opravdu pomalý.
Co se týče šmírování, tak lze firewallu zakázat asi 6 konkrétních adres a je došmírováno, blbé je, že pak nechodí ty aktualizace a to ani aplikací ani systému. Má to řešení, a to přes aplikaci PiHole, přes kterou lze přesněji blokovat komunikace ze strany klienta, ovšem pro její instalaci je potřeba TV rootnout, do čehož jsem se zatím nepouštěl.
Jinak mám LG, takže s webOS, nikoliv Android, aktualizace chodí cca každé 2 týdny, nikdy zatím nic nerozbily.
Bylo by nefér, abych podle jedné zkušenosti se Smart TV odsoudil všechny. Přesto ten princip s postupným omezením podpory bude univerzální.
Co se týče šmírování, tak lze firewallu zakázat asi 6 konkrétních adres a je došmírováno, blbé je, že pak nechodí ty aktualizace a to ani aplikací ani systému.
Odhaduji, že došmírováno bude jen na nějaký čas. Člověk by si s tím musel pořád hrát a to mě nebaví.
A třetí věc je, kolik lidí vůbec bude mít televizi a čtvrtá, kolik lidí tu televizi bude používat jako televizi a kolik jen jako velké zobrazovadlo.
Klasická televize je v podstatě generační záležitost. Nás je ve firmě dvanáct a televizi tu doma má jeden jediný člověk. Mezi našimi přáteli je poměr zhruba stejný; televizi mají pouze starší příbuzní. Pravda je, že ti v roce 2026 snad ještě mrtví nebudou, ale ten poměr se bude výrazně snižovat a je otázka, jestli tak ta Smart TV v naší generaci nebude už jen Smart bez toho TV.
v určitých kruzích je "nemám televizi" předpokladem toho, aby si člověk připadal cool.
Také mi to tak někdy připadá, Já nebudu cool a klidně se přiznám, že pořady na veřejnoprávní televizi mi vyhovují. Dokumenty, zpravodajství, rozhovory i některé seriály a filmy. Na komerčních stanicích mi vadí přerušování pořadů dlouhými bloky reklam a upoutávek. Chápu, že musejí z něčeho žít, ale na mě je těch reklam moc, navíc ty pořady za to ani často nestojí. Samozřejmě mám i své oblíbené pořady na YouTube, ale to neznamená, že bych na TV zanevřel.
Podle mého názoru televizní broadcasting jen tak nevymře, protože nabízí tu možnost rozvalit se do křesla, pustit televizi a nechat se "bavit".
Nemel jsem televizi predtim nez to bylo cool - novy napad na tricko. Ale je to tak. To ze clovek nema televizi trochu znamena ze si vazi sveho casu a umi ho dobre planovat.
U TV a specielne u nasi je nejvice nasirajici ze si nevyberes z niceho, musis za to platit a vysilani je linearni. Tj. jeste musis hlidat nahravani protoze na webu neni vse. Tato trojkombinace je proste vrazedna.
A to nezminuji to ze reklamy jsou vlezlejsi nez na youtube.
Treba na BBC se dalo i celkem divat i s tim rozvalenim jak popisujes - proste male mnozstvi sr...k. I nyni si nachazim nektere porady z BBC nebo nemeckych TV ktere za to stoji.
11. 8. 2021, 14:18 editováno autorem komentáře
To ze clovek nema televizi trochu znamena ze si vazi sveho casu a umi ho dobre planovat.
Podle toho, co člověk dělá místo sledování TV. Dá se dělat mnoho zajímavějších i naprosto hloupých věcí. Aspoň když to člověka těší.
To lineární vysílání má i své výhody. Například já jsem díky náhodnému přepnutí kanálu kdysi objevil RedDwarf i IT Crowd, které bych cíleně (třeba podle recenzí) asi nikdy nevyhledal. Tak jsem zahlédl kousek a řekl jsem si "to je tak blbý až je to geniální" :-) Člověk si tak může proříznout svou sociální bublinu / škatulku a zjistit, že i mimo ni se dějí zajímavě věci.
Ono je hlavně potřeba se oprostit od automatické generalizace "takhle to dělám já a mí kamarádi, tak to tak určitě dělají (skoro) všichni". Za sebe třeba můžu říct, že na klasické lineární vysílání se v reálném čase dívám minimálně (pokud zrovna není MS v hokeji, olympiáda apod.). Na Nově a Primě je to úplně bez šance, tam pomůže jen nahrávka a přetáčení reklam, ale i na ČT se málokdy trefí do času, kdy by se mi to hodilo, takže to řeším buď nahráním nebo přes iVysílání resp. stream.cz. Na rozdíl od některých diskutujících si ale nemyslím, že když to tak dělám já, musejí to tak automaticky dělat (skoro) všichni. A průzkumy ukazují, že typickým (ne)konzumentem zdaleka nejsem.