Samozrejme to hned schytam, ale ja s timto nazorem souhlasim. Netvrdim, ze Kylix byl uplne dotazeny do konce, ale i tak je podle mne super a je to jeden z nejrychlejsich zpusobu, jak vytvaret okenni aplikace. Navic diky pouzitym knihovnam je mozno prenaset aplikace mezi vice platformami, i kdyz Java to neni.
Mel jsem opravdu pocit, ze linuxova komunita tento kvalitni nastroj bezmyslenkovite zavrhuje. Pokud by se toho chytlo vice lidi a firem, mohlo to dopadnout jinak. "Trh" jeste zrejme nebyl pripraveny :-).
No, ono to neni nepripravenosti trhu ... . Kylix uz v dobe vydani byl zastaraly. Pouzival stare a Borlandem upravene QT, ktere se muselo prikladat k programu. Na novych distribucich jsou problemy se spustenim, IDE je hodne nestabilni, obcas nefunguje debugging. Pripada mi, ze rychlost vyvoje Linuxu, KDE a spol Borland nestihal sledovat a upravovat Kylix. Je to skoda.
Ano, vyvojove prostredi nebylo moc dotazene ani ty pouzite QT knihovny. Ale neni to nic, co by se nedalo zmenit. Urcite to nevadilo pri vytvareni konzolovych aplikaci a modulu do apache. Kazdopadne pokud se Borland vice otevre komunite a ta se k nemu nebude otacet zady jako doted, muze byt Kylix jednou dobre pouzitelny.
No ono je to trošku jinak... Ten človek si vyloženě nepřipouští, že by chyba mohla být i na jejich straně ;) Kylix byl mizerně naprogramovaný, šlo o takového zvláštního bastarda stare verze Wine, Qt a Motifu (!), Borland ho záhy přestal podporovat, výsledné binárky byly špatně přenositelné a překompilovat nešly, protože Kylix verze Qt byla k dispozici pouze jako binárka. Takže něco takového by k seriózní práci opravdu použil jenom blázen.