Hm, utok hrubou silou... Dalo se to ocekavat. Autor me nepresvedcuje, ze by to bylo realisticke pro cisla kreditnich karet.
Ale kdyz jsem se na ty obrazky dival, napadlo me neco jineho: Pokud ulozim JPEG, pak se kvuli DCT (tj. prevedeni intenzit na frekvence a teprve potom "oztratovani") castecne "rozmyva" informace do celych 8x8 bodu. Pokud vezmu normalni JPEG s cislem karty, prekryju ho tak, ze netrefim cely 8x8 blok, a ulozim ho, nemuze se mi nahodou stat, ze v tom neprekreslenem zbytku nesu nejaky zbytek informace o tom puvodnim cisle?
A neni to nahodou nejaka dobra duse, ktera by tohle mnozstvi informace dokazala odhadnout, abychom se my paranoici meli z ceho strachovat?
stačí před rozmazáním přidat nějaký náhodný obsah - např. pár náhodných pixelů nebo přepsat náhodným textem a už je rozmazání bezpečné. Pro provedení útoku je potřeba znát přesné parametry použitého rozmazání.
Pri konvolucnych operaciach (ako napr. Gauss blur) staci uhadnut parametre konvolucie a vypocitat inverznu operaciu (dekonvoluciu) - a dostaneme povodny obrazok. Tieto techniky sa okrem ineho pouzivaju aj v digitalnych kamerach, foteni cez atmosferu zo satelitov, apod.