Společnost ARM i pod křídly japonské SoftBank pokračuje ve své strategii otevřených rukou, kdy poskytne licence na své čipové technologie prakticky komukoli. A není úplně jisté, že by tato otevřenost pokračovala i pod Nvidií po případné koupi, neb Nvidia má pověst firmy, která omezování přístupu k technologiím používá v konkurenčním boji (vzpomeňme třeba záměrné znekvalitnění CPU kódu PhysX po koupi společnosti Ageia a znemožnění běhu GPU PhysXu na Radeonech; anebo třeba zarputilý boj proti otevřenému FreeSync pomocí draze placeného Nvidia G-Sync).
Jihokorejský gigant Samsung tak celkem logicky nechce nic riskovat, ostatně i bez Nvidie je pro něj výhodné býti nějakou formou v ARMu více zaháčkován. Samsung by tak rád získal v ARMu alespoň nějaký podíl, zhruba 3–5%.
V obecné rovině se pak rýsuje také možnost, že SoftBank neprodá celý ARM jedinému zájemci, ale ARM přejde pod nově zformované konsorcium IT firem, které ARM čipy využívají. Nelze vyloučit, že tato varianta by byla průchodnější před antimonopolní orgány, jejich posvěcení bude prodej ARMu potřebovat.