Jděte se všichni vycpat, bez applu by jste neměli první počítač, první os, první dotykový smartphone, první tablet,...
a co to plácáš? První automobil byl cugnot, pak ford a nakonec ten tvůj benz ,ale to byl okopírovaný parní stroj Jamese Watta, a kočár, ten zase byl okopírovaný z povozů/ trakařů,... a tak by se mohlo pokračovat do pravěku!
prvy pocitac http://en.wikipedia.org/wiki/ENIAC
prvy OS http://books.google.com/books?id=-PDPBvIPYBkC&lpg=PP1&pg=PP1&hl=en#v=onepage&q&f=false
smartphone http://en.wikipedia.org/wiki/IBM_Simon
nieco z toho od Apple?
první stolní počítač, a ten běžel na ios, a pokud věříte jen wikipedii, kde 60% jsou jen bujné fantazie pisálků tak vás upřímě lituji.
Prví os byl od apple předchudce, prvního ios vůbec, pak začal kopírovat Bill Gates
Psal jsem první dotykový smartphone, to co jste poslal není smartphone i tak tam je rezistní/ odporová obrazovka, jenže apple iphone měl už kapacitní.
Lol .. dobrej magor ..
tvrdit ze rezistivni displej NENI DOTYKOVY .. LOL , LOL , LOL
Mezi nami, ja osobne jsem rad, ze na svem Nokia PDA mam rezistivni displej. Da se to OVLADAT prstem ale i delat jemne veci s pouzitim sily pritlaku.
Kapacitni displeje pri praci pouze s prsty jsou vhodne pouze na OVLADANI a to jeste docela hrube. Da se sice poridit tago na jemnou praci, ale na pritlak zapomente. Kapacitni displeje jsou defakto jen hruba tupa nahrada ovladacich tlacitek, nic vic to neumi.
Vy vlastnite root.cz? Inak ste mentalne v poriadku? To, ze nenavstevujete slovenske stranky mi je uplne ukradnute, ale nechapem, preco by sme sa my mali riadit vasimi pravidlami. Vymackajte z toho svojho podkopaneho sebavedomia este zopar viet, nech sa mozem opat dobre zasmiat :).
Jo to tedy souhlasím XD, já Apple moc nemusím, to přiznávám. Je sice pravda že přišli s renovací mp3 přehrávače, ale to bylo potom co málem zkrachovali a zezačátku se to vůbec neprodávalo. Lidi si to začali kupovat až když jim to doporučil kamarád nebo to viděli u někoho jiného, protože to bylo drahé. Osobně na značky vážně nekoukám, prostě zkouknu parametry, ovládání, cenu a co je nejvýhodnější, to koupim....
Vy jste velký hrdina, anonymně "blít" nesmysly na web, kam chodí hromada lidí, kteří o historii a vývoji PC ví víc, než vy (dle psaného textu usuzuji, že máte asi neléčitelný mindrák). Osobně vím o vývoji stolního PC prd, ale tak vím, že první PC nebyl MAC a první systém nebyl Mac OS nebo jeho předchůdce. Vždyť Mac OS je taky unix-like system, takže si příště na průjem vemte živočišné uhlí (snad to pomůže a vyměšování z úst).
Vy jste velký hrdina, anonymně "blít" nesmysly na web, kam chodí hromada lidí, kteří o historii a vývoji PC ví víc, než vy (dle psaného textu usuzuji, že máte asi neléčitelný mindrák). Osobně vím o vývoji stolního PC prd, ale taky vím, že první PC nebyl MAC a první systém nebyl Mac OS nebo jeho předchůdce. Vždyť Mac OS je taky unix-like system, takže si příště na průjem vemte živočišné uhlí (snad to pomůže a vyměšování z úst).
Úplně špatně. Patentové války tu byly dlouho před tím, než jste se narodil. Patentovalo se, dělaly se PR kampaně, spory končily před soudem.
US 549160, autor George B. Selden, rok 1879, popisuje motor a jeho použití ve čtyřkolovém voze.
www.s363.com/selden/549160.pdf
FR 160267, autor Édouard Delamare-Deboutteville, rok 1884, vůs s motorem, čtyřmi koly, převodovkou a diferenciálem
http://www.hotchkiss.eu/1er_Brevet_Automobile/index.html
GB 190226407, autor Lanchester Frederick William, kotoučová brzda
http://worldwide.espacenet.com/publicationDetails/biblio?CC=GB&NR=190226407&KC=&FT=E&locale=en_EP
Další patenty na kotoučovou brzdu: US 1721370 (1924), GB 365069 (1932, hydraulicky ovládaná brzda), GB 377478 (1932), US 1954534 (1934), US 1959049 (1934), a minimálně 13 dalších.
US 609250, autor Nikola Tesla, rok 1898, elektrická svíčka a zapalování
http://www.google.com/patents?vid=609250
Dále: GB 24859/1898 (1898), GB 26907/1898 (Robert Bosch, 1898)
US 549160, George B. Selden, 1895, dvoutaktní motor
Těch patentů na olejový filtr, startér atd. je v historii automobilového průmyslu cca 100000. Tady můžete vidět letáčky k jednomu patentovému sporu:
http://www.kcstudio.com/seldenw1a.jpg
http://www.bpmlegal.com/gif/fordad.gif
http://www.kcstudio.com/selden1900.jpg
Patentové války v jiných oborech:
http://en.wikipedia.org/wiki/Lithium_iron_phosphate#LFP_Patent_Wars
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Wright_brothers_patent_war
BTW v automobilovém průmyslu to po divokých soudních třenicích vedlo k vytvoření Auto Industry Patent Pool. To byla organizace sdružující 200 členů a 1000 patentů. Podobné pooly, i když menší, existují dodnes. Typicky se patenty řadí do kategorií. Některé jsou pro členy zdarma, jiné se platí od kusu vyrobeného zařízení. Příkladem jsou pooly patentů použitých v DVD, MPEG-2, MPEG-4 apod.
Další čtení:
ec.europa.eu/competition/antitrust/legislation/multiparty_licensing.pdf
No ale ide o to, že softvérové patenty sú od tých, čo si tu vymenoval, výrazne odlišné.
Napríklad, patent na olejový filter je patent na nejaké konkrétne originálne riešenie filtra - musí existovať prototyp, nesmie dané riešenie už byť používané a pod.
Ak by sa uplatnil princíp softvérového patentu, tak by si niekto patentoval to, že sa dá olej v motore filtrovať - ani by nemusel špecifikovať ako. Nezáležalo by na tom, že už sa trebárs filtre používajú, vlastník patentu by kasíroval od všetkých výrobcov všetkých možných druhov fitrov oleja v motoroch.