Jedna či dvě modelové řady od Seagate byly skutečně hrozné. V ostatních případech ale podle Backblaze pro rok 2016 v jejich poměrně relevantním měření Seagate disky určitých řad nad WD jasně vyhrávají. HGST je obecně celkem sázka na jistotu, ale taky stojí o dost víc...
https://www.backblaze.com/blog/hard-drive-reliability-stats-q1-2016/
Ten udaj neni nesmyslny, jen maji jinou metodiku
Ale starou kundu, oni nemají žádnou metodiku, oni SMART programově již mnoho let sabotují, protože odhaluje vady těch jejich šmejdů.
http://knowledge.seagate.com/articles/en_US/FAQ/203971en
SeaTools does not analyze attributes or thresholds. As a practical matter, the technology supporting SMART is constantly being improved. Each new design incorporates improvements that increase the accuracy of the SMART prediction. As a matter of policy, Seagate does not publish attributes and thresholds. ... Please remember that these third-party programs do not have proprietary access to Seagate hard disk information, and therefore often provide inconsistent and inaccurate results.
Hele vocase. Tyto údaje jsou vendor dependent. Neexistuje přesná metodika. Navíc u moderních disku dochází k chybovosti při čtení vždy. Je to dano způsobem čtení z disku. Akorát jsou různé úrovně chyb. Ta první jsou chyby běžné se vyskytující u čtení. Každý výrobce má jinou metodiku počítání. Proto je naprostý nesmysl je porovnávat mezi různými disky.
Proto to delaj ... ale taky proto, ze proste klesa zajem. Kdo doma neskladuje hromady fotek, filmu .... tak si poridi SSDcko. V korporatu se taky uz bezne delaj pole ssd only. Tam, kde si pred 10 lety potreboval 100 disku, a pred 5ti lety ti tam dali SSDcka a k tomu mozna 20 disku, si dneska vystacis se 4ma SSDckama a je vymalovano. Mas nasobky kapacity a nasobky IOps. Protoze ty "drahy" SSDcka s desitkama TB kapacity o kterych se tu obcas taky pise, sou ve skutecnosti nehorazne levny. Ceny mezi 1/4 a 1M za kus sou naprosto k smichu, kdyz si uvedomis, ze pokud bys chtel postavit srovnatelnou kapacitu (jen) v diskovym poli, tak zapaltis radove jednotky M za ... jedno, kdyz budes chtit stejny IO, tak se posunes o rad vejs.
Jistě, protože jsou tady již asi 10 let nepřetržité záplavy, aneb EK a další EU potentáti se radší budou babrat v tom, jestli cookies je potřeba odkliknout nebo raději nastavit v prohlížeči nebo snad poslat každému autorovi webu doporučeně souhlas, namísto toho, aby uložili evidentnímu kartelu pár desítek procent z ročního obratu jako pokutu za to, co tady naprosto nestydatě provozují.
Ja som túto správičku čítal myslím predvčerom na nejakej americkej stránke a tam písali, že fabriku v Suzhou plánuju zatvoriť kvôli rastúcej cene pracovnej sily v Číne, a že zároveň plánujú zainvestovať viac do fabriky v Thajsku. A v Číne stále budú mať jednu fabriku vo Wuxi. (Tá správa vo mne vzbudila dojem, že neznižujú produkciu, len presúvajú výrobu do Thajska.)
Tiež mi to prišlo trocha divné kvôli tomu, že bol pred pár rokmi ten problém so záplavami práve v Thajsku - ale predpokladám, že na tých záplavách Seagate nakoniec netratil (účet za obnovu nakoniec zaplatili zákazníci a mám podozrenie, že sú v dlhodobom horizonte dokonca aj ziskovejší kvôli tomu, že cena sa stále drží vyššie než bola pred záplavami).
EK s tým kartelom ale moc nenarobí. Keby im dali pokutu, tak to zase zaplatia len zákazníci (prípadne by Seagate zdvihol cenu viac než treba a ešte si prilepšil). Keby tak existoval európsky výrobca, ktorý by išiel fér podľa európskych štandardov, to by potom pokutičky pre americké firmy ktoré robia hajzloviny mali celkom zmysel. Inak je to len eurozmrdizmus.