je potřeba vybrat dobrý správce hesel, nainstalovat ho na minimálně dvě zařízení a zařídit automatickou synchronizaci mezi nimi
Drtivá většina těch, se kterými přijdu do styku, to na dvou zařízeních nechce - potřebují to jen na počítači, protože z mobilu se nikam nepřihlašují (na to je to příliš malé zařízení). Jestli něco na mobilu řeší v prohlížeči, tak jsou to drby na nějakém bulváru - a tam se nepřihlašují.
Většina z nich nechápe (nechce chápat), proč by si tam měli ukládat rodná čísla (svoje mají na OP, příbuzných nepotřebují nebo je mají jako poznámku u kontaktu v telefonu), čísla průkazů neukládají vůbec, fotka občanky je v mobilu v Galerii a PIN ke kartě se nesmí psát vůbec nikam, ten si musí pamatovat (říkala to ta paní z banky!
).
Máte pravdu v tom, že uvádím příklady, kdy to je nepohodlné, nepraktické, nebezpečné - ale jsou to přesně případy, se kterými se velmi, velmi často setkávám. A argumentovat tím, k čemu všemu se to dá ještě použít - oni tu potřebu prostě necítí a přijde jim to takové samoúčelné.
Ano, používají ho špatně
, ale zároveň to nechtějí umět používat správně.
Někdo (já...) jim nutí něco, co nepotřebují a nechtějí potřebovat. Potřebují aplikaci typu fire and forget
, o kterou se nebudou muset vůbec starat, která se nebude připomínat, otravovat s aktualizací, bezpečnostními upozorněními, bude fungovat na 110 % - a o které budou zároveň vědět, že tam je a funguje.
Žádné kopírování hesel, žádné kombinace kláves, žádné další potvrzování, žádné neustálé psaní hesla k heslům
.