Žádná část (ani ta o distribuci zvlášť či s aplikací) není relevantní. Nic z toho jsem nikde netvrdil. Přečtete si, prosím, pořádně, na co jste reagoval. Pravděpodobně jste se asi spletl.
Mám jiný návrh. Pravděpodobně nevíte, o čem píšete. Začal jste tím, že Bitwarden na iOS má 300 MB. Což je způsobené tím, že si sebou na iOS Bitwarden táhne celý prohlížeč, zatímco na Androidu používá WebView, které je součástí systému. V dalším komentáři jste psal, že čím víc kódu, tím víc chyb. Jenže rozdíl ve velikosti Bitwardenu pri Android a iOS je v tom, že Bitwarden pro Android používá systémový WebView, zatímco Bitwarden pro iOS si sebou přinese vlastní jádro prohlížeče. Je to tedy do značné míry ten samý kód (odvozený z WebKitu), jenom je jednou součástí systému a jednou je součástí distribuce aplikace. Pokud v té většinové společné části bude chyba, bude i v té systémové i v té přibalené verzi. Takže neplatí tvrzení, že čím větší distribuční balíček, tím víc možných chyb – které jste se pravděpodobně pokoušel dokázat. Pokud jste nechtěl dokazovat tohle tvrzení, pak nevím, proč do diskuse o velikosti instalačního balíčku motáte velikost kódu.
Tak všechny aspekty, které jste zmiňoval jsou stejné.
Nejsou stejné. Ve vašem příkladu není splněn ten nejdůležitější předpoklad – že to usnadňuje vývoj té aplikace.
Ale ne na úkor uživatele.
Máte na výběr dvě varianty: 1. uživateli nedáte nic 2. uživateli dáte k dispozici software, který dělá, co potřebuje, ale je tak „velký“, že by se mu do mobilu s nejslabší konfigurací takových aplikací vešlo „jen“ 200. Varianta č. 2 není „na úkor uživatele“, protože uživatel je na tom lépe, než ve variantě 1. A kdyby mu ta velikost jó vadila, tak aplikaci odinstaluje a bude na tom pořád stejně, jako ve variantě 1.
Já chápu, že se efektivita ve státní správě neřeší, protože se tím udá další zakázka s upgradem, školením atd., Ale je to ignoranství.
Irelevantní nesmysl.
Jistě, ale není třeba kvůli tomu psát bloatware. Ostatní ho také nepišou. Koukněte na konkurenční produkty.
Který konkrétně konkurenční produkt? Jaký správce hesel je bezpečný, podporuje Windows, Linux, macOS, Android, iOS, web, plugin do prohlížečů, má plnohodnotnou automatickou synchronizaci (ne jen ukládání souborů na síťový disk), podporuje import, export, 2FA (pro přístup ke správci hesel), umí ukládat klíče TOTP a generovat z nich hesla, podporuje vlastní atributy, umožňuje nouzový přístup, a to vše za 10 USD ročně nebo méně? A umožňuje případně upgrade na rodinný účet za 40 USD ročně?
Já software posuzuju podle toho, jaké má funkce, ne jak je velký. Zajímalo by mne, co s těmi ušetřenými 300 MB na mobilu děláte. Uložíte tam další čtyři fotky?