Co to plácáte za nesmysly? Já jsem nic takového nepsal. Já se vám pouze snažím vysvětlit, že když bude chyba v jádru prohlížeče, aplikace tou chybou bude postižená vždy, když to jádro používá – nezávisle na tom, zda je to jádro součástí operačního systému, knihovny, která se stáhne pomocí závislostí, nebo přímo instalačního balíčku.
K prokázání vaší teorie nestačí ukázat jeden příklad, který jí vyhovuje, když existuje jiný, který jí vyvrací.
Já jsem žádnou svou teorii neprokazoval. Já jsem jen vyvrátil vaši teorii.
Vy jste se na jiné možnosti ptal.
Protože jste tvrdil, že existují.
Ano, bude nákladnější. To jste nevěděl, že kvalitnější věci jsou holt nákladnější?
Pravděpodobnější je, že se ty náklady ušetřené na vývoji jedné multiplatformní aplikace využijí na zlepšení kvality výsledného softwaru. Třeba přidání dalších funkcí, lepší otestování aplikace, lepší podpora.
Holt každý oceňujeme jiné kvality aplikací – já bezpečnost, potřebné funkce, funkčnost, vy zase to, že ušetříte 200 MB na disku. Gratuluju, ušetřil jste 0,05 halíře.
Nad to electron/webview resp. web UI není jedinou možností jak psát multiplatformní aplikace. Jen je tou nejméně kvalitní.
Je to možnost, která do těch podporovaných platforem zahrne i web. A mobilní platformy. Je to nejlevnější možnost. Můžete psát multiplatformní aplikace v C++ a Qt, nebo v Javě, ale tím nepokryjete tolik platforem a stejně nebudete mít nativní aplikace (Qt není na WIndows ani MacOS nativní).
Vaše teorie zní sice krásně, ale realita je jiná.
To ovšem váš pokus nedokazuje. To, že je něco namapované do RAM, neznamená, že je to tam nahrané a že se to používá.
V ostatních případech na úkor uživatelů.
Neposuzujte všechny uživatele podle sebe. Vaše požadavky jsou velmi specifické.
Existuje, ale pokud se pohybujete pouze mezi webovými aplikacemi, tak to nejste ochoten nebo schopen vnímat.
Donedávna jsem používal víc newebových aplikací než webových. Teď už se to možná přehouplo na opačnou stranu, ale nijak radikálně.
Ale když porovnáte podobné aplikace Atom/VSCode vs. Sublime/Espresso nebo webový vs. nativní excel/word…, Fusion360 atd. atd. ten rozdíl v chování UI je zřejmý i pro laika.
Laici ten rozdíl už pár let nepoznají. Ty podobné aplikace jste vybral dobře. Ještě bych přidal třeba GMail a Thunderbird. A teď si u těch aplikací porovnejte počty uživatelů.
Kdybyste věděl jak opravdu funguje UI, tak takové nesmysly nepíšete.
Já vím, jak funguje UI. V době, kdy už spousta lidí tvrdila, že všechno má být webové, jsem obhajoval nativní UI s tím, že pořád i běžným uživatelům poskytuje i běžným uživatelům více funkčnosti, než webové UI. Jenže doba pokročila a dneska už v drtivé většině případů není ve webovém UI nic, co by běžným uživatelům chybělo. Naopak je to UI často lepší, než nativní UI – protože docílit toho samého v nativním UI by bylo podstatně náročnější. Třeba responzivita nebo přístupnost. Není to proto, že by webové technologie byly na UI vhodnější – to, že se staví UI aplikací na objektovém stromu vytvořeném ze značkovacího jazyka pro hypertext, je šílenost. Je to proto, že na tom webovém UI už bylo odvedeno daleko víc práce – takže spoustu věcí stačí vzít a použít.
24. 11. 2023, 20:05 editováno autorem komentáře