Názor k článku
Seznam.cz zavádí dvoufaktorovou autentizaci pomocí OTP a ruší kontrolní otázky od Tom5 - Když je knihovna přibalená k aplikaci, je aplikace...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 11. 2023 2:27

    Tom5

    Když je knihovna přibalená k aplikaci, je aplikace o tu knihovnu větší.

    A když tu knihovnu linker vezme jinde, tak je v té paměti, světe div se, stejně velká.

    Když vy ten odhad nemáte

    Na tu cenu jste se ptal vy mne. Já si ten odhad jsem schopen udělat.

    Zatím jste radši neuvedl, jaké funkce má podle vás mít správce hesel.

    Uvedl jsem zcela konkrétní a vy jen reagoval, že to nestačí. Ničím konkrétním; tedy do teď. Tak se pojďme na ně podívat. Zabezpečené úložiště a synchronizace – tu jsem zmiňoval a zahrnul jsem i potřebné šifrovací funkce i práci se soubory. Kdybyste měl nezvladatelnou touhu trvat na HTTPS protokolu a trochu si to ulehčit, tak s použitím libcurl to nafouknete o nějaký 1-2MB, ale veskrze to není nutné.

    Takže ve skutečnosti tu máme „relevantní hesla“ – jasně, najít příslušné heslo podle url, když ho předem získám z atributu url z properties stránky, chce fakt fištróna a hodiny vývoje a „export hesel v čitelném formátu kompatibilním s dalšími správci” – všichni podporují CSV. To je školní úloha pro středoškoláka pro samostatnou práci, kterou odevzdá ještě tutéž vyučovací hodinu. Bez jakýchkoli knihoven. Ad Jednoduchost – to je UI doména, kterou jsem jasně a explicitně oddělil od výkonných (core) funkcí. Takže suma sumáru jsme se s náročností jak na zdroje, tak na vývoj nepohnuli.

    Tak mě napadá, jestli vás ti vaši programátoři tzv. netahají za fusekli, když dostáváte podklady….

    Když si vybavím to UI bitwardenu, tak bych neřekl, že to obsahovalo něco extra netypického – formulářové prvky, listy, tlačítka, sidebar, nějaký další dialogy. Ty jo, to bych si klidně i vsadil, že třeba ve SwiftUI, Gtk i Qt to bude jednodušší než to řešit v CSS a JS, aby to vypadalo jako nativní aplikace. Ale co to povídám, vy si to UI zjednodušíte, ořežete a pak budete tvrdit, že jste to takhle vlastně chtěl od začátku, protože to i uživatele takhle chtějí a nebo je jim to jedno.

    takže Microsoft vyvíjí webovou verzi Office proto, že ji nikdo nepoužívá.

    Oba můžeme jen spekulovat. Má to třeba ochránit ty stávající uživatele, kteří jsou nuceni využívat Google doc, a za další přilákat nové uživatele, ze kterých by se rekrutovali noví platící.

    Kdybyste neopakoval stejné nesmysly, nemusel bych vám to opakovaně vyvracet.

    Když vám některé informace nedávájí smysl a považujete je za nesmysly, tak ten problém nemusí být v těch informacích. Někdy stačí si ty informace pořádně přečíst a nedomýšlet si něco, co v nich není,