Názor k článku
Seznam.cz zavádí dvoufaktorovou autentizaci pomocí OTP a ruší kontrolní otázky od Filip Jirsák - Ten electron framework je v aplikaci ve spustitelné...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 11. 2023 19:33

    Filip Jirsák
    Stříbrný podporovatel

    Ten electron framework je v aplikaci ve spustitelné podobě.
    Výborně, bavíme se tedy o spustitelné podobě. Tak to zkuste podržet v hlavě a neargumentovat tvrzeními, která se týkají zdrojového kódu.

    Ale u vás mě taková otázka nepřekvapuje.
    Když nechápete elementární věci, musím vás otázkami navést k tomu, abyste si rozdíl mezi zdrojovým kódem a sestavenou aplikací uvědomil.

    Možná mi nebudete věřit, ale sestavená aplikace/knihovna je plná spustitelného kódu.
    Jenže spustitelný kód je něco jiného než zdrojový kód.

    Tanenbaum: Computer Networks 5. vydání, strana 16 https://imgur.com/a/ZXZGMRa
    Víte o tom, že je tam napsáno něco jiného, než tvrdíte vy?

    Pluginy prohlížeče nemusí být v JS.
    Pro desktopové prohlížeče musí. Prohlížeče nic jiného nepodporují. Na mobilech prohlížeče obvykle ani žádné pluginy nepodporují.

    Na některých platformách vůbec nepotřebujete plugin do prohlížete, abyste v něm vyplňoval hesla.
    Podstatné je to, že na některých platformách potřebujete plugin do prohlížeče, abyste v něm správně vyplňoval hesla z externího správce hesel.

    Buďto to odfláknete a problém přehodíte na uživatele a nebo to uděláte pořádně a bude to něco stát.
    Uživatel ale chce jednu aplikaci ovládat stále stejně, bez ohledu na to, na jakém systému ji zrovna spustí. Špatně by bylo naopak vaše řešení, kdyby se aplikace chovala pokaždé jinak.

    Když byste věděl, že to, co jsem uvedl, není nákladné, proč byste mě naváděl, abych si to uvědomil?
    Protože ani to, co jste napsal, není zadarmo. A vy zjevně náklady ignorujete úplně. Na to jsem se vás snažil upozornit – že každý vývoj něco stojí. A že sice můžete psát správce hesel rovnou ve strojovém kódu, aby tam nebyl ani bit navíc, ale nikdy se při takovém vývoji nedoplatíte.

    Tak tohle je vážně blbost. Úplně stejná, jako tvrdit opak. Což jsem nikdy netvrdil.
    Z náročnosti implementace jedné triviální úlohy se nedozvíte vůbec nic. Z náročnosti implementace těch nejnáročnějších úloh si uděláte rámcovou představu. Může se pak stát, že těch triviálních úloh bude spousta a to množství způsobí, že to bude podstatné i vedle těch nejnáročnějších úloh. Takže se může ukázat, že odhad podle těch nejnáročnějších úloh je nedostatečný. Ale pořád je to alespoň nějaký odhad, který nějak souvisí s realitou.

    Označovat Knutha nebo Tanenbauma, že nemají o vývoji představu…
    Já neoznačuju Knutha ani Tanenbauma, označuji vás. Vy tady diskutujete, žádný Knuth ani Tanenbaum. Ti se akorát chudáci nemohou bránit tomu, co jim podstrkáváte, bez jediné citace. Když jste konečně něco citoval, ukázalo se, že je tam napsáno něco jiného, než tvrdíte vy.