Tvrzení na obrázku je výrazně odlišné od vašeho tvrzení.
Není. Pokusím se to, alespoň částečně, vysvětlit na vašem příkladu dole.
OK, Safari je výjimka. WebAssembly pořád není nativní kód,
Když si přečtete můj první příspěvek ve vlákně, tak zjistíte, že jsem si přimárně stěžoval na něco jiného. Ale ano, ani ve WA bych nedělal kompletní UI. Do browseru bych dal jen tu část, která se bezprostředně týká toho automatického generování a vyplňování hesel. (nejsem si jist, jestli by to s něčím nekolidovalo, omlouvám se, nechce se mi teď nad tím přemýšlet; vycházím jen z alternativních řešení a neznám detailně chování všech platforem)
A uživatelé určitě nejsou zvědaví na to, aby stejná aplikace vypadala pokaždé úplně jinak podle toho, kde ji spustí.
Tak ona nemusí vypadat úplně jinak i když bude používat nativní GUI toolkit. Ano, je to jedna z věcí, na které se neshodneme.
To všechno se dá s Electronem zařídit.
Možná ano, ale neviděl jsem. Každopádně to bude znamenat větší úsilí než s nativním GUI toolkitem, kde jsou takové věci hotové (přípravené).
Když omylem zmáčknete Ctrl+A, označí vám to veškerý obsah. No bóže. Tak to nemačkejte.
Problém je, že já to nezmáčkl omylem. Já chtěl označit všechny záznamy. Naprosto nevinně.
Seřaďte je 1. podle velikosti kódu 2. podle množství chyb.
Prosím vás, to tvrzení o velikosti kódu a počtu chyb je z oblasti statistiky. Je o pravděpodobnost výskytu chyb. Nikoli o výskytu chyb. To by byl z jejich úst opravdu nesmysl. Ano v tom výroku to explicitně uvedeno není, ale IMHO to z kontextu jasně vyplývá. Pravděpodobnost výskytu jevu nesouvisí s výsledkem pozorováním jednoho konkrétního jevu. A my většinou nejsme schopni určit a dokázat, že daný program neobsahuje chyby. Proto je třeba takové případy zkoummat statistickými metodami. K vašemu příkladu:
Velikost: První je shell skript. Zjednodušeně shell a cp k tomu skriptu potřebujete. Jinak ta funkce nebude fungovat. Samozřejmě je potřeba i operační systém atd., ale to u všech variant.
-rwxr-xr-x 1 root root 1265648 Apr 23 2023 /usr/bin/bash -rwxr-xr-x 1 root root 151152 Sep 20 2022 /usr/bin/cp -rwxr-xr-x 1 tom5 tom5 16104 Dec 2 00:25 A -rwxr-xr-x 1 tom5 tom5 16104 Dec 2 00:25 B
Nepřipočítával jsem tam knihovny, protože ty nůžky by se jen víc rozevřely.
Jestli ten shellový skript zařadíte doprostřed, tak už fakt nevím.
Pst chyby: Teď už asi tušíte, že nebude druhý, ale bude první. A to právě z toho důvodu, že je do toho nutné počítat i ten bash (i cp). A shodou okolností není to tak dávno, co měl bash nějaký bezpečnostní problém přes proměnné prostředí. (Mám takový pocit, že snad umožňoval i spustit kód.) Navíc bash načítá rc/profile skripty. To je další stupeň volnosti pro vznik chyby. Zjednodušeně – v případě toho skriptu je tam daleko víc míst, které mohou obsahovat chybu (nelze to vyloučit)
Nevím jestli se mi to podařilo vysvětlit. Ale je to vlastně jedno. Myslím, že k tomu bylo řečeno z obou stran vše. Navrhuji jít dělat něco produktivnějšího.