Ano. Mam aktualni ovladace. Ale rozhodne ne diky nastrojum od MS.
Ty mi pomohly jako by tam ani nebyly. Kdyz jsem se je pokousel pouzit na zacatku po instalaci systemu, nasly jenom "Nezname zarizeni" i po pristupu na internet.
Je vazne humorne jaky mate dvoji metr. Kdyz u Windows neco fungovat nebude, je to mezi mnou a vyrobcem hw. Jak neco nebude fungovat v Linuxu, znamena to, ze je jeho podpora hw slaba. Asi jste si v zivote nezkusil nastavit a zkompilovat vlastni Linuxove jadro. Jinak byste toto nemohl vypustit.
Napr. ASUS dodava ovladace pro Linux na CD, ovladace od ATI a Nvidie neni problem stahnout z webu. Tiskarny a scannery HP nejsou taky problem. A to byl jenom priklad. Jak rikam, nikdy jsem neresil jaky hw do pocitace, a vzdy mi vse jelo hned po instalaci a bez jakohokoliv extra mazani se s konfiguraci.
Linux podporuje vic zarizeni a nekolikanasobne vic architektur nez Windows. A to vcetne ruznych obskurnosti a zastaralych ale porad funkcnich veci. Co nepodporuje, to je mezi mnou a vyrobcem hw, jak jste rekl u Windows.
Linux uz alespon rok podporuje autokonfiguraci hw. Takze to, jestli vymenim nebo nevymenim grafiku nehraje zadnou roli. xorg.conf je typicky skoro prazdny a neobsahuje zadne specialni informace.
Edituju ho, jenom kdyz si chci ovladac vytunit (jako treba zapnuti specialnich vlastnosti) nebo chci neco nastavit na tvrdo.
Pokud vymenim Ati za Nvidii (nebo obracene), naskoci mi grafika ve vesa modu (ktery je porad lepsi nez tech 256 barev v XP), vyskoci na me pop-up, ze byl pridan hardware, nainstaluje se prislusny ovladac a je to. Ve Windows taky neni tezke nainstalovat ovladace z dodavaneho CD nebo stahnout z internetu, nedeje se to ale automaticky a komfort je proste nizsi.
Ano, dneska se dostanu po stroj se 4GB RAM a 32bit Windows XP. Zkouknu co je pravdy na debatach ve forech, ze je zde k dispozici jenom ~3,5 GB. Pak dam vedet.
Ktery IE ma mene chyb? Emental IE 6, kde pro diry syra nevidet? IE 7, ktery je tu pomerne kratce? Nebo EI8, ktery vysel teprve pred chvili a dodnes neumi CSS3 a ma ho nainstalovany malokdo? Anebo vsechny dohromady?
That doesn't mean, though, that Internet Explorer is off the hook for security concerns. Far from it. ActiveX remains the browser plug-in or add-on with the most number of vulnerabilites. It had a whopping 366 vulnerabilities, compared to 54 for Java, 30 for QuickTime, 19 for Flash, and one for a Firefox extension. No Opera widgets had any vulnerabilities.
Cili jeden rozsirujici modul FF obsahoval bezpecnostni mezeru. Proti ActiveX to jde.
Ano, existenci chyb neoddiskutuju. Pro mne je dulezitejsi, ze jsou tyto chyby, na rozdil of IE, opraveny velmi rychle.
Internet Explorer also has a much longer lag time between when a vulnerability is found, and when a patch is issued for it, again by a wide margin. The lag for Internet Explorer was between 78 days and more than 294 days (some vulnerabilities weren't patched by year's end). For Firefox, the lag ranged between 15 and 86 days.
Zrovna ten material od spolecnosti Secunia porovnava diry tusim za posledni rok. Cili v dobe, kdy byly v IE 6 uz davno opravena nezkutecna kvanta der a byl nahrazen trochu vylepsenou verzi.
Zajimavejsi by bylo porovnat pocet chyb v IE 6, 7 a 8 a vsech FF uplne komplet. Pak by to IE nutne musel projet na cele care.