Před měsícem se objevily informace o údajném viru badBIOS, který se dokáže velmi dobře ukrývat a odesílat informace do internetu i bez připojení. Měl by prý využívat ke komunikaci s ostatními napadenými počítači reproduktory a mikrofon počítače a přenášet data pomocí zvuku neslyšitelného pro lidské ucho.
Vědcům ze známého německého Fraunhoferova institutu se skutečně podařilo vytvořit prototyp software, který je schopen podobné komunikace. Na vzdálenost dvaceti metrů dokáží přenášet zadávaná hesla či jiné krátké datové sekvence. Takto je možné vytvořit síť počítačů, které nejsou nijak jinak propojeny. Stačí, aby v „doslechu“ byl jediný připojený počítač napadený touto utilitou a ten je pak schopen zprostředkovat komunikaci po internetu.
Jako nejefektivnější se ukázalo využít software původně určený pro tvorbu akustických signálů pro přenášení dat pod vodou. S běžným vybavením počítače se podařilo komunikovat až na dvacet metrů, nevýhodou je poměrně nízká rychlost 20 bitů za sekundu. To ovšem při přenášení krátkých informací jako jsou hesla či čísla kreditních karet nemusí útočníkům vůbec vadit.
Ukazuje se tak, že už nemusí platit, že počítače v kritických provozech jsou stoprocentně bezpečné, protože nejsou připojené k síti. V kombinaci s viry jako Stuxnet nebo Flame, které napadaly průmyslová zařízení, může jít o novou nezanedbatelnou hrozbu. Vědci doporučují buďto od takových počítačů odpojit audio zařízení nebo na nich filtrovat přenos vysokofrekvenčních audio signálů. Nikdo ovšem nezaručí, že to příště nebudou web kamery a pomalu blikající plocha displeje nebo cokoliv jiného.