Tak to naše škola nakoupí ještě aspoň dvě krabice, na praxích máme zhruba 5 kusů 3,5" disket na učebnu (a ve sbírce desítky 5,25" disket), každodenně používáme na ,,zálohování'' (to pozor, na disktety starý skoro čtvrt století!) a kupodivu to pořád funguje – po síti to nefunguje skoro nikdy, nemluvě o tom, že našim 450MHz strojům pomalu dochází dech, kondenzátory na deskách se nafoukly už před lety, CRTčka jedou z posledních sil,…úžasná škola :D Nevidil bych se kdyby nakoupili další diskety, aby bylo na co spolehlivě ukládat dalších 50 let
:D My je nepoužíváme jen na zapisování, když doděláme co potřebujeme, tak to všichni nahážeme na disketu, sejdeme o patro dolů, šoupneme disketu do dalšího PC a už to z ní posíláme na frézu…ale občas se opravdu bojim co z toho vyleze (nemluvě o tom, že mi to posledně skoro ufiklo prsty – spolužák to navrhnul špatně, takže fréza objela půlku desky, pak se kolmo vracela [tam jsem to držel] a jela to zase znova).
To není zas tak zvláštní. Disketové mechaniky se ještě nedávno běžně dodávaly k různým embeded zařízením, automatům apod. A vzhledem k tomu, že tato zařízení mají výrazně vyšší životnost než PC, je jasné, že jich je na světě ještě spousta.
A ostatně na PC se diskety stále ještě používají. Není to tak dávno co např. Česká pošta neuměla podepsat kvalifikovaný certifikát jinak než na disketě. Jasný, Česká pošta … Jistě nebude jedinná svého druhu na světě.
Problem je v tom, ze vetsina mericich pristroju (bavime se o vektorovych network analyserech, high-end voltmetrech a podobnych) v kategorii ‚vyrobeno pred 1995‘ maji pouze diskety a zadny usb. v ‚lepsim‘ pripade take gpib ze ktereho se data daji nejak vycucat.
to jsou vetsinou pristroje ktere stoji od 300kKc+ a hned tak se menit nebudou. nejake pececko ktere ma kdekdo pod stolem je o rad az dva levnejsi. tam to nikoho nepali