Odpovídáte na názor k článku Telegram bude poskytovat údaje o uživatelích orgánům činným v trestním řízení. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Nově přidané názory se na webu objeví až po schválení redakcí.
Holt většina lidí jsou hlupáci, takže se znova a znova nechaj nachytat na centralistický prasárny, aby s nima mohli mocipáni znova a znova vyjebat. Já bych třeba v žádném případě nepoužíval službu, která funguje po internetu a přesto při registraci vyžaduje telefonní číslo. Podobně pokud mi banka oznámí, že e-banking půjde do budoucna jedině přes chytrofounské šmírovadlo, tak jdu okamžitě jinam. Ne proto, že bych si nemohl koupit nějaké populární e-šmírovadlo co je zrovna in, ale prostě proto, že z principu tahle svinstva nehodlám podporovat.
BTW je to i ukázka degenerace IT-pozitivních lidí, kdy před 10-15-ti lety typičtí ajťáci na toto upozorňovali ("pozor abychom nedopadli jako v Číně" apod.), aby dnes ti stejní lidé (+ nová generace) tyto prasácké šmírovací systémy nejen budovali (což se dá pochopit - prachy na žrádlo a tak) ale zároveň i obhajovali - a to třeba i ve svém volném čase a zadáčo. K zblití.
Takže nezbývá než si vyhrnout rukávy a vybudovat svobodný internet v internetu. Jako základ tu máme tři možné technologie: - Protokol TOX - hodně dobrý IM, nevýhoda je, že aplikace nejsou přenosné (různé aplikace pro Linux, Win a chytrofouny) + jde pouze o P2P (tj. nemá obdobu e-mailu a webových stránek). - I2P - asi nejkompletnější a nejsystematičtější "internet v internetu", má všechno (P2P, mail, torrenty, webové stránky, ...) - bohužel ale trvá, než si člověk vytvoří spojení, aby mohl vůbec něco vyhledat (klidně i několik hodin), takže díky technickým problémům v současnosti nepoužitelné. - Fediverse - jednoznačně nerozvinutější alternativa, naneštěstí uživatelské jádro tvoří stejní cenzurou-posedlí novolevičáčtí úchylové, od kterých všichni ostatní utíkají, síťová neutralita zde není (proto k této platformě inklinují výše zmínění cenzorští úchyláci), díky čemuž je daný protokol nepoužitelný jakožto svobodné, cenzuře-odolné médium. - Dřív se mi ještě dost líbil koncept ZeroNetu (decentralizované webové stránky na bázi bittorrentu, jednoduché použití, zvládne cokoliv co zvládne web - čili cokoliv), naneštěstí vývoj ustal někdy před 5-ti lety (poučení do budoucna: takto důležité a velké aplikace by se neměly implementovat ve skriptovátkách typu Python a chaotičnostech typu JavaScript).
Zná ještě někdo něco (kromě Cibule), kam by se vyplatilo obrátit pozornost/energii ? Ideálně něco jako kombinaci TOXu (na komunikaci) a ZeroNetu (pro publikování a microblogging), nebo rovnou něco na způsob výkonnějšího (= reálně použitelného) I2P ? (nezbytností by samozřejmě bylo, aby danou platformu bez jakýchkoliv zkripleností mohli používat i lidi co jsou za NATem)
Bez něčeho takového se totiž jako nejpravděpodobnější blízká budoucnost jeví ta, kdy si lidi budou krýt svoje zadky tak nanejvýš různě nedůvěryhodnými VPN-kami nasazovanými na šmírováckých chytrofounech. Což je pro IT-pozitvní lidi s morálním kompasem a vzpomínkou na stav IT a ajťáctva před 10-15-ti lety tak akorát na kulku do hlavy nebo skok z nejbližší vysoké budovy.