No to jsem si v diskusích všiml, ale vůbec nechápu proč.
Třeba proto, že kdybys ten přístup opravdu uplatňoval, tak kdyby ti jednou spadl nginx, třeba kvůli vadné paměti, nahradíš ho nějakým experimentálním serverem v alfa verzi – protože ten ti ještě nespadl.
Pro mě je mnohem lepší používat nástroje typu "nainstaluj a zapomeň".
To pro mne také. A součástí toho „zapomeň“ je pro mne i ošetření možných problémových stavů. Třeba nastavení zálohování a monitoringu zálohování. Nebo nastavení toho, co se má stát, když proces skončí.
To se ovšem nevylučuje s tím, co dělám doba. Doma mám bleading edge unstable freebsd a třeba 3x do týdne rekompiluju nějaký balíček, protože mě to baví. Tohle ale na produkčním serveru nemá co dělat.
Je možné provozovat systemd i na neprodukčním serveru? Já se domnívám, že tomu nic nebrání – a že je tudíž v debatě o vlastnostech systemd irelevantní, jestli jde o produkční nebo neprodukční server. Zkrátka se na produkčním serveru některé vlastnosti nepoužijí.
Psal jsem to už do komentáře níže. Ten nástroj musí fungovat. Je úplně jedno, jestli je napsaný v shellu nebo Rustu, je jedno, jestli má tisíc grafů a monitoring běží i na android hodinkách. Pokud selže u správy sítě, tak jde na black list.
To bych musel dát na blacklist i ty distribuční shellové skripty.