Čili abych se mohl podívat na obsah „skrytý“ za ipv6 adresou, musí ipv6 podporovat můj OS (u moderních už je to OK), ISP či infrastrukturu v organizaci, kde pracuji.
Nevím nevím, přijde mi, že s přechodem na ipv6 je spojený značný objem investic, které nebude chtít nikdo vydat.
Jak jsem tak koukal po netu, státní správa na přípravu a podporu ipv6 nemá prostředky, firmy jako seznam.cz se do toho nehrnou a poskytovatelé připojení na to kašlou úplně.
Očekávám velké haló v roce 2012, velké problémy a překotná polovičatá řešení.
Teoreticky by este mohol poskytovatel zabezpecovat preklad vasej IPv4 na IPv6 adresu, ale tieto postupy sa neujali → preferuje sa sucasny beh dvoch verzii.
Investicie si to pochopitelne vyziada, a preto bude kazdy cakat na nejaky poriadny impulz aby sa pustil do rizika spojeneho s prechodom. A urcite to bude chciet lepsi impulz, ako „IPv6 je cool“ tak prejdime …
Btw. osobne si myslim, ze statna sprava bude medzi prvymi…aj ked ich k tomu nedonuti nedostatok adries, ale lobby dodavatelov.
PS: preco myslite ze by mal seznam.cz nieco robit? Prechod na IPv6 je skor vecou poskytovatelov pripojenia, a hlavne takych, ktory prepajaju samotnych poskytovatelov, kedze tam su pouzite drahe zariadenia, a je tam aj vyrazne vacsie riziko dopadov sposobenych vypadkom.
To mě by spíš zajímalo, proč nejsou na rootu přes IPv6 dostupné CSS a blogy – takhle je root platný akorát uživatelům lynxu, co je zajímají jen zprávy… :-)
Kolik procent návštěvníků tady IPv6 v téhle formě používá? Pro většinu totiž představuje napsání „ipv6.“ do adresního řádku nepřekonatelný problém. Stejně jako šestka na konci „ping6“, „traceroute6“ a dalších.
ipv6 to ipv6 existuje, resp. nejaka reseni existuji – http://en.wikipedia.org/wiki/IPv6_transition_mechanisms