OMG, přestaňte už kritizoval Marka Shuttlewortha, Canonical, jakož i Ubuntu. Jestli se Vám směrování této nejpopulárnější distribuce nelíbí, přejděte klidně na jinou, však vás jí nikdo nenutí používat. Kritiku na M.S. čtu už léta, s příchodem Unity ještě navíc posílila. Holt úspěch se neodpouští v žádném oboru a Mark úspěšný je, ať si Minťáci říkají, co chtějí!
„OMG, přestaňte už kritizoval Marka Shuttlewortha, Canonical, jakož i Ubuntu.“
Jak bych to jen… napadá mě jediné slovo, které vystihuje můj názor tvoji žádost…
„nasrat“.
Tato kritika mi připadá naprosto trefná a profilovat business jako komunitní
projekt je pitomost, která Marka bude nejspíš stát víc peněz než si
představoval. Svým způsobem je to z Markovy strany podvod vůči komunitě,
která se na Ubuntu nabalila a nemyslím si, že si všichni nechají něco takového líbit. Já teda určitě ne a to jsem používal Ubuntu jen jako bezúdržbovou
distribuci pro příbuzné a známé.
@ ... a tak jako každá firma, i Canonical se musí dřív nebo později dostat do černých čísel.
Opravdu ?
Já sice nevím, jaký je hlavní business Marka Shuttlewortha, ale peněz má asi dost. Někdo sponzoruje hokejový klub, někdo chodí na ryby, i když nákup zmražených v supermarketu by se finančně i časově vyplatil víc a někdo si pořídí firmu na distro. Kromě toho sponzoruje KDE (zdroj). Třeba bude Canonical vždycky červených číslech, nebo alespoň tak dlouho, než si majitel najde jiného koníčka.
Ceska wiki ma stare udaje, Mark svuj sponzoring KDE stahl spolu s koncem podpory Kubuntu, viz oficialni stranka sponzoru, kde uz neni ani Mark ani Canonical - http://ev.kde.org/supporting-members.php
Ano, opravdu, teď je sponzoruje ten německý masokombinát: http://en.wikipedia.org/wiki/Blue_Systems
Je to tak, a prave tohle muze Ubuntu zlomit vaz. Respektive jednoho krasneho dne si komunita rekne ze je ten nejvyssi cas forknout ubuntu na neco jako "open-ubuntu" (podobnost s opensuse ciste nahodna), driv nez se ubuntu uplne za***e kdejakym komercnim balastem a jeste vic lidi utece nekam jinam...
Jako Gnomebuntu nebo Gnome Ubuntu Remix? No nezkoušel jsem, ale asi tehdy ještě nebyly, když jsem utíkal od Unity. :)
Mint 11 byla tehdy jediná slušná alternativa co jsem našel. A jsem s ním spokojenej. A pořád lítat sem a tam z distra na distro, jestli se náhodou něco zlepšilo už nemám náladu ani čas -> lenost. :)
Tak jestli jsi chtěl co nejpodobnější staré Ubuntu tak je tady XUbuntu a jestli máš rád Gnome Hell tak můžeš teď zkusit to Gnobuntu nebo jak se to jmenuje (předtím to taky mělo jinej název). Já Mintu prostě nefandím, nejsou se schopní pořádně postarat o LMDE a ten jejich Cinnamon je celkem hnus.
Já jim fandil, ale jejich koncept dostal na frak s málo lidma. Mnohem lepší je použít pure distribuci(Debian, *bunt*) a poladit. Protože s Mintem se při aktualizacích dostanete do nepříjemných situací(pro BFU), kdy jste obtěžování změnami v konfigurácích či skriptech a update Vám z toho chce dělat distribuci někoho jiného.
A pokud se zaměřím jen na Linux Mint KDE... k čemu je jiná tapetka a 3 aplikace na jednu věc, keď to nemá ani opatchovaný Firefox.
Od LMDE už odešli vlny uživatelů a Cinnamon je slátanina.
Měli dělat jednu věc, ale pořádně.
XUbuntu jsem zkoušel, je to pekné, až na jejich okenní souborový manažer ten je příšernej. (Pro přejmenování souboru nestačí 2x kliknout. Takže pravym tlačítkem a vybrat přejmenovat a pak se ještě zobrazí ošklivé dialogové okno kde se dá soubor přejmenovat. Nechápu proč tak složite... ). Tohle se mi fakt nelibilo. Při roubování 'Ulitky' se mi to pak celé sesypalo. :)
Gnobuntu třeba někdy ještě zkusím, až mi to přestane fungovat po nejake aktualizaci.
Provedl jsem "testování na lidech" - tedy postupně zásoboval různé BFU různými Linuxy - a musím přiznat, že Ubuntu vyhrálo, dokonce i s Unity. Zatím nikdo neodešel k Windows.
Za ohromnou výhodu považuji, že když se mi v Ubuntu něco nelíbí, není obvykle problém to změnit. Ostatně, můj "poinstalační skript" začíná několika "apt-get remove ..." (s "šopingovým lensem" na čestném prvním místě).
Ale v tomto je prave to ohrozenie Ubuntu. Vacsine ludi je uplne jedno, aky maju OS. Ani si ho neinstaluju sami, pretoze im to nainstaluje nejaky ich znamy, ktory sa s tym rad vyhra, ktoremu veria a na ktoreho usudok sa spolahnu - a ked maju nejaky problem, tak im s tym pomoze. Nainstaluje im to niekto ako ty.
Aj ked skupina "instalaterov" je menej pocetna, ma velky vplyv na to, aka distribucia sa vo velkom pouziva. Ubuntu sa stalo najrozsirenejsou desktopovou distribuciou tiez vdaka takymto "instalaterom" - sami ho pouzivali, dalo sa to jednoducho rozchodit na sirokej skale strojov a bolo to akceptovane beznymi uzivatelmi ako pouzitelny desktop na tie jednoduche cinnosti, ktore s pocitacom vykonavali.
A teraz je medzi "instalatermi" aj tu na root-e badat vyrazny odklon od Ubuntu. Unity to zacalo a postupne odvracanie Canonicalu od komunity v tom pokracuje. Ked taky "instalater" zavrhne Ubuntu na svojom desktope a sam zacne pouzivat inu distribuciu, co myslis, co asi zacne instalovat svojim znamym??? A potom to zrazu nie je len jeden clovek co presiel z Ubuntu na nieco ine, ale cely okruh ludi.
Ty to zatial riesis skriptom, ktory modifikuje predvolene Ubuntu podla tvojich predstav... no ale ako je toho nechceneho v Ubuntu coraz viac, mozno neskor aj ty zistis, ze je jednoduchsie pouzit rovno inu distribuciu, nez pri kazdom novom vydani Ubuntu zistovat, co za opicarne to tam zase popridavali a coho vsetkeho sa treba zbavit.
Známí jsou v západním světě passé. Za komoušů bylo nutné mít známé na všechno: zelináře, řezníka, instalatéra, doktora. Uniká mi důvod, proč by každý uživatel počítače měl mít svého známého admina či power usera, který by se mu o počítač staral. Potřebuje snad někdo mít známého automechanika, aby se staral o jeho auto? Asi ne.
Lenine, Lenine, a pročpak jste Vy používal manželku pro svůj byznys a neposílal místo ní k zákazníkům profesionální obchodníky? Manželce nebylo třeba platit, že.
http://www.root.cz/clanky/komiks-pohadky-pro-deti/nazory/243515/
Ke mně se dostávají "známí" s prosbou o IT radu dvojím způsobem: buď se ozvou, když se chystají koupit nový počítač/notebook, abych jim poradil, nebo si na mě vzpomenou ve chvíli, kdy koupí sami - a pak si s tím nevědí rady.
Mimochodem: po několika špatných zkušenostech se servisy mám svého "známého automechanika", který se o mé vozidlo dobře stará. (Já tomu nerozumím...)
„Ubuntu sa stalo najrozsirenejsou desktopovou distribuciou tiez vdaka takymto "instalaterom"“
Podle mě se stalo nejrozšířenější desktopovou distribucí téměř výhradně díky nám (a tedy díky tomu, že bylo velmi bezúdržbové a velmi použitelné). Takže spousta z nás instalovala Ubuntu ačkoliv jsme ho sami nepoužívali.
Pochybuji, že to je přeložený anglicismus.
Anglicismus: http://cs.wikipedia.org/wiki/Anglicismy_v_%C4%8De%C5%A1tin%C4%9B
Přeložený anglicismus už není anglicismus.
Jde o to, že ve výsledovce pro akcionáře se obvykle uvádí pro jednoduchost i graf a zisk se zobrazuje černou křivkou a ztráta červenou. Je to jako když většina semaforů na světě má stůj jako červenou a zelenou jako volno. Je tu prostě ustálené schéma. Pokud řekneš, že "má mládí má zelenou", tak to taky není přeložený anglicismus. Na druhou stranu plácat kraviny a tvářit se důležitě na holky zabírá.
Taky víš kulový a taky plácáš, je to sice idiom, ale rozhodně to není Anglicismus. Kdybys byl chvilku v USA, zjistil bys, že se "in red numbers" skoro nikdy nepoužívá, že říkají "be in red" a že to často ani k financím nevztahují. Původ té fráze totiž není v Angličtině ;-)
Měla by být, ale třeba Alitalia, což je italská státní letecká společnost byla v červených číslech celých šedesát let provozu. A co si budeme povídat ČD, jsou taky dotovaný.
Co je krásné na Ubuntu, je to že to někdo platí ze svého, takže to daňového poplatníka v JAR nestojí ani korunu.
To je hrubé nepochopení principu fungování společností. Řada velkých společností je trvale ve ztrátě a nikoho to moc netrápí. Viz například Amazon.
Problém v chápání lidí je ten, že vklad kapitálu považují za příjem. Jenže on není a proto "červená čísla" ještě nic neříká o finančních prostředcích firmy. Pokud firma přitahuje investory, kteří kupují akcie nebo jinak vkládají kapitál, může se topit v penězích i když je ve ztrátě. A řada "trvale rostoucích" firem to skutečně dělá. Cpou velké peníze do rozvoje, technologií, nových trhů. A díky přílivu kapitálu od investorů si mohou dovolit do investic cpát více, než kolik vydělají - a proto jsou v červených číslech přestože se mají čile k světu. A nikomu s ekonomickým vzděláním to nepřijde divné.
Vaše vysvětlení je poněkud zavádějící.
Kapitál skutečně není příjem, ale nikdy nesplacené pasivm. Červená čísla je záporný rozdíl mezi výnosy a náklady a s kapitálem přímo nesouvisí. Do firem může skutečně přitékat kapitál (peníze) a firmy mohou být v červených číslech (ve ztrátě). Ale to nejde dělat do nekonečna. Po určité době investoři chtějí své peníze zpátky a chtějí aby jejich firma byla v hodně černých číslech (velký zisk). Pokud se tak nestane, tak se firma zavře, viz dot com buble.
ja som prešiel na Lubuntu (Ubuntu s LXDE) a som spokojny.. stale mi do hlavy vlezie chrobak ze skusim Ubuntu s Unity ale po hodinovej praci ma to Unity omrzi, pichnem do USB klucik s instalackou Lubuntu a do 15-20min mam naspet Lubuntu.. skusal som aj Kubuntu a tiez KDE4 neseklo proste asi som uz moc stary na vychytavky, 3D feačury a rozne "divne" lebo niektore veci su fakt divne (napr nove gnome3 so svojim super jednoduchym nastavenim pozadia plochy a super vymakanym Nautilom kde som uznal ze PCManFM ma viacej funkcii tak ostavam u neho),
viete co je najvecsim FIASKOM Ubuntu Unity??? su to prave tie lense.. a to ich absencia.. kebyze CANNONICAL spravil nejaku web stranku pripadne nejake klikatke kde po kliknuti na refresh by sa nacitali vsetky dostupne ake existuju lensy a tie by si uzivatel nainstaloval ktore chce ale takto to je prostredie kde su predvolene somariny. mohol sa Mark inspirovat aspon strankou Gnome Extensions no nic takto to vyzera ako osial ktory splasne. splasne bud vdaka tomu co hovorim tej absencii podpory alebo sa k tomu pridruzia problemy ako neergonomia Unity kde za vsetku krasu moze Launcher s ikonkamy ale ten panel so skryvajucim sa globalnym menu je hroza alebo to ze clovek musi vediet co hlada nestaci klasicke za kliknem na menu a si prezeram polozky.. teda HUD,..
Ja chci specializovany fork Ve-firefoxu-je-otevrene-google-v-xtermu-je-otevrene-etc-passwd-ubuntu
Kdyz specializace tak poradna - na kazdy mozny stav obsahu pameti disku a periferii jednu specializovanou distribuci Ubuntu!
To je pak totalni flexibilita!
Misto kazdeho kliknuti pak staci preinstalovat na nasledujici distro.
A samozrejme pri poslani noveho vzroku do zvukovky se preinstaluje na nove Ubuntu
A kazdy hodinovy tik Manchesteru pri posilani Ethernetoveho paketu se take preinstaluje nove Ubuntu.
Nechápu proč někteří dělají striktní hranici mezi komunitním a komerčním... Když na to přijde, dost projektů funguje díky komunitě komerčních uživatelů, tj. uživatelů, kteří na tom projektu staví svůj byznys.
Jak může někomu vadit, že když dostane zdarma celkem slušnou distribuci, že v ní je odkaz na pár výdělečných aktivit typu Music Store, díky kterým se ta distribuce vyvíjí dopředu...
Ubuntu nepoužívám, ani nemám důvod se jej nějak zastávat, jen mi uniká, proč si někteří myslí, že cokoliv komerčního je špatné.
„Nechápu proč někteří dělají striktní hranici mezi komunitním a komerčním...“
Ti, kteří rozdíl nedělají, pak často dělají blbce nějaké firmě místo toho, aby
byli dobře placenými zaměstnanci jiné.
„Když na to přijde, dost projektů funguje díky komunitě komerčních uživatelů,“
Každý projekt se nějakým způsobem profiluje, zvlášť pokud je to projekt s velkohubým marketingem. A pokud se nějak profiluje a pak úplně jinak funguje,
tak to zpravidla znamená, že:
1) projekt získal spoustu příznivců a uživatelů, kteří budou se změnou nespokojeni a odejdou, případně budou o projektu špatně mluvit
2) projekt promeškal příležitost získat spoustu příznivců a partnerů, kteří
hledali právě takový projekt, jaký se z něj nakonec klube, a dali přednost
alternativě
Mně to přijde jako jeden velký smutný fail.
„jen mi uniká, proč si někteří myslí, že cokoliv komerčního je špatné.“
Nejde o to, jestli si to myslí nebo proč si to myslí, ale o zklamaná očekávání.
Zkusil jsem ho teprve nedávno a není špatné i když měl sem i lepší zkušenost s jinými distry. Rozhodně určité komercionalizaci fandím, protože pokud to povede k zaplacení mnoha kvalitních vývojářů a na konci bude konečně linuxový systém pro běžné uživatele, tak je to výhra! Stále máte systém zadarmo a to je důležité. Kvalitní komunita je i kolem MS produktů, tak proč ne kolem Ubuntu.