Je radost se snažit spustit něco modernějšího na systému, který má zastaralé jádro už v době vydání (2.6.32 ukončilo podporu v únoru)... A to nemluvím o tom, že když to někdo někam nasadí, tak z "povahy systému" na to pravděpodobně 5 let nehrábne. Většina programů je tak ve verzi staré třeba i 8 let (tak je to třeba ve škole).
S přihlédnutím k tomu, že některé odvětví a frameworky pro ně, například deep learning, jsou dostupné tak 4 roky, je strašné se na tom snažit něco dělat. S Python 2.6 se toho v Tensorflow opravdu moc nezvládne, nemluvně o tom, že rozběhat na tom modernější CUDA je na hranicích nemožného. Dá se tím tedy spolehlivě zabít i výkonný stroj...
Je fascinující, jak hluboko je v mnoha zakořeněn princip katedrály, který zase a znova a tudíž opakovaně uvádí i mnohé rádoby linuxáky na tržišti v bezmocný pocit zoufalství nad ztrátou kostelního řádu.
Soudružské přesvědčení, že co nepotřebuje a odsuzuje či přesahuje fantazii jednoho soudruha, není k užitku automaticky žádnému soudruhovi či dokonce soudružce, z všeobjímajícího světonázoru přímo kape..
Ale co naplat, v době sílícího fízlování Netu je asi právě neschopnost pochopit a přijmout svobodu GNU tím nejlepším podhoubím pro chystanou cenzuru, jít se stádem do katedrály či na schůzi vždy bylo tak pohodlné...
Možná bude účelné za podvodně získané dotace vytvářet pouliční wi-fi výbory, které budou zbloudilé ovečky vodit zpátky: "Tohle bys neměl instalovat, soudruhu, většina adminů z výboru s tím nesouhlasí..."
CentOS 6.8 je určen k aktualizaci starších instalací řady 6.x. Nasazuje-li se něco nového, má to jít na CentOS 7.x. Jádro ve placené větvi (RHEL 6.8) je samozřejmě podporováno Red Hatem (a oficiálně vydané opravy se dostanou ve stejné podobě i do CentOSu). Výhodou řady 6.x je právě to, že instalace, které na něm už spolehlivě běží 5+ let, ještě dalších 5+ let poběží jen s bezpečnostními aktualizacemi.