podobne je na tom aj fedora z repozitara http://kde-redhat.sourceforge.net, takze netreba kompilovat
Je v RC3 fixnuty pad systemsettings, po kliknuti na modul nastavenia datumu a casu?
https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=224460
https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=223952
https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=222890
V dobe, kdy jsem mel Ubuntu, mi po jednom updatu nesla nahodit Plasma a byl jsem bez listy (jakysi bug neoverovani, zda jmena aplikace registrujici se u D-busu odpovidaji povolenym znakum D-busu, ktery nebere pomlcky, ale plasma-desktop nebo jak se to jmenuje to mel v nazvu). Ted jedu na Xfce4 (Debian testing) a rikam si, ze jsem to mel udelat uz davno. Pameti ted mam na rozdavani, swap skoro nepotrebuji, je to i rychlejsi. KDE ma sice par hezkych veci, ale da se bez nich zit, obzvlast, kdyz se k nim dostanu treba z Krusaderu (kryptovani souboru, fish). Jestli nekdy jeste zkusim KDE, az si poridim nejaky silnejsi stroj, tak ne drive, nez to bude alespon tak stabilni, jako bylo stare KDE 3, ktere bylo docela pila.
No já nevím, co vyvádí s balíčky anarchističtí ubunťáci. Nepoužívám to, protože nemají žádné pořádné vedení koncepce.
A protože na tom potřebuji opravdu pracovat, přešel jsem na openSuSE, protože to je předskokan SLED určeného pro enterprise použití (i když tedy poslední SLED jsem bohužel měl v ruce a tvůrce bych nechal honit smečkou vlků po poli).
Rozdíl mezi KDE3 a KDE4 je ve VYUŽITÍ 3D funkcí karty, takže pokud je ve stroji alespoň trochu použitelná 3D karta (a nejde o super features typu Shader x.y) tak nevidím rozdíl v použitelnosti. Nezapomeňte na to, že na ty grafické orgie využívá 3D kartu. Dá se říct, že na práci s vykreslováním desktopu to používá méně zdrojů CPU než KDE3.
Například: vše co je vykresleno na plochu desktopu je vykreslováno do texturové paměti a kartě se jen řekne umístění X.Y a pořadí v ose Z. Jakýkoli přesun po ploše nebo změna překrytí oken je plně v režii GK. To samé s průhledností, to prostě GK uplatní na té textuře.
KDE4 jsem si zkusil na mikroPC Prestigio se single cpu iAtom N270 a Nvidia ION chipsetem se zabudovanou N9400GT a RAM DDR2@667MHz 1GB (teď si nejsem jisty jestli tam dávaji 1 nebo 2 GB). Funguje to normálně svižně prakticky stejně jako na stolním kompu s Core2duo@3GHz, N9800GTX+ a 8GB RAM :-) tedy zobrazování. Aplikace jsou samozřejmě na tom netbook like PC pomalejší.
PS: mimochodem „pila“ bylo KDE3 taky až ve verzi 3.5.x .. ještě ve 3.4 občas něco padlo. KDE4 mám od verze 4.3 a zatím se mi jen párkrát udál pád plasmy (s okamžitým obnovením do původního stavu) ale pouze ve chvíli přidávání nějakého Plasmoidu. Při běžné práci nic nepadá. A divočím dost, používám 6 ploch.