Škoda jen, že celý proces upgrade v prostředí ubuntu unity v polovině procesu spadlo - protože spadl compiz (nebo nějaká jeho součást) a prostředí skončilo v nekonečném cyklu restartování kompozitoru. Dokončení update jsem musel provést v terminálu pomocí klasické kombinace dpkg -a --configure, apt install -f a apt upgrade
Já nevím, ale ten proces upgrade ... pořád tak nějak to není ono. Proč například není možné nějak restartovat upgrade v případě pádu / výpadku elektřiny, nebo nějakého jiného problému? Nebo alespoň o tom nevím: opakované napsáno do-release-upgrade mi tvrdilo, že žádný upgrade potřeba není - nepřišel na to, že to předchozí nedopadlo dobře.
Jo a nehledají testera? Pod mými rukama zaručeně i ty nejstabilnější systémy vždycky zhavarují.
Ono to vychází z upgrade procesu v Debianu (přejmenovat verzi v apt zdrojích a udělat upgrade). To do-release-upgrade jsem vždycky bral jenom jako takovou, uživatelsky přívětivější, zkratku. A holt, v případě problému, člověk skončí u způsobu a la Debian.
12. 8. 2022, 10:54 editováno autorem komentáře
>Proč například není možné nějak restartovat upgrade v případě pádu / výpadku elektřiny, nebo nějakého jiného problému?
Jo, tohle mi na Ubuntu (a Debian-based systémech obecně) rovněž vždy vadilo. Kvůli maličkosti se balíčkovací systém jednoduše dostal do stavu, s nímž si běžný uživatel neporadil (jelikož bylo nutné ručně spustit "apt install -f"). Dělo se to bohužel poměrně často. Na druhou stranu, ve Fedoře se mi zase prozměnu 2x rozbila celá rpm db tak, že byl nutný reinstall (bohužel jsem neměl její zálohu a obnovit se ji nepovedlo) - poprvé při výpadku proudu zrovna během dnf upgrade, podruhé při pádu Wayland kompozitoru během dnf install.