[1] z toho mala co viem, sa Oracle databazy nasadzuju v komercnej sfere (kedze ta licencia nie je zrovna zadarmo) a su udajne vykonnejsie a lepsie nez MySQL (kedze som sa s tym osobne este nestretol, tak to nemam ako potvrdit ani vyvratit)… takze je dost neobjektivne porovnavat rozsirenost Oracle a MySQl databaz…
Normalni clovek voli produkty podle toho jak mu vyhovuji a ne podle trzniho podilu nebo hospodarskych vysledku dodavatele. Ten druhy stav je uchylka.
Je to o tom ze nejaky podivin travici zivot u pocitace (LO) potrebuje nejaky open software s velkym trznim podilem ktery by mohl prohlasit za smejd a lowendova DB MySQL je perfektni kandidat.
Oracle se vychvaluje, že je drahý a složitý, ale kvalitní… no, já jsem viděl akorát před pár lety program přímo od Oraclu pro překladatele, co to využíval (teď si nepamatuju jméno), a instalace trvala šíleně dlouho – několik hodin se vytvářela databáze, muselo to jet přes noc. Prostě něco neuvěřitelného.
neplette sw od oraclu s databazema od oraclu.
Oracle databaze jsou opravdu urcene spis pro business prostredi, kde je potreba zajistit masivni vykon a podle systemu i obrovskou skalovatelnost. Do dob vydani MS SQL 2005 nemel Oracle v teto sfere prakticky konkurenci. Jde i o to, ze Oracle databazi nainstalujete na mnohem vykonnejsi stroje, nez jsou i ty nejnadupanejsi x86–64 servery.
Ktera jina databaze muze bezet vsech na techto platformach (zdroj: http://en.wikipedia.org/…cle_Database)?
* Apple Mac OS X Server: PowerPC
* HP HP-UX: PA-RISC, Itanium
* HP Tru64 UNIX: Alpha
* HP OpenVMS: Alpha, Itanium
* IBM AIX5L: IBM POWER
* IBM z/OS: zSeries
* Linux: x86, x86–64, PowerPC, zSeries, Itanium
* Microsoft Windows: x86, x86–64, Itanium
* Sun Solaris: SPARC, x86, x86–64
(perlicka: dokonce existuje Oracle Database lite pro PalmOS!!!)
Pozn.: Nedelam pro oracle, jen jsem s Oracle DB mel obcas co docineni pri instalacich jinych systemu.
Vsichni kdo se nestkali s Oracle – je mi vas lito ;-)
mysql je rychla database na male veci
do mysql jsme chteli ukladat logy ale mysql je silene pomala db v okamziku jak sedi na moc datech ( ladovali jsme dene neco kolem 8mil zaznamu denne)
oracle jsou s tim v pohote dotazy trvaji stejne neco kolem 2 minut
mysql hned prvni den potrebovala 7 a cim tam bylo vice dat tim to bylo horsi… HW by stejny
nakonec jsme to dali do postgresu,dle mych zkusenosti mysql=access
jinak pokud potrebuje poradnej spolehlive cluster, rychly optimizer tak jen oracle, v okamziku jak joinujete vic ne 3 tabulky mysql umre oracle jede hezky dal ;-)
jo oracle stoji penize ale neda se ni delat, nejvetsi db co mame sedi na 7–11TB a nic jinecho nez oracle by stim nehnulo ( ok db2 by umela )
nic proti vam mysql-listum nemam mame vas radi, hezky zacnete na mysql udelejte zajimavy project, my to potom az se to rozroste vezmem a implementujem v oracle, zrychlime to a nechame si trosku zaplatit
;-)
database serazene jak se mi za 10 meho DBA libi(jen to co jsem pouzival)
Oracle
postgresql
db2
sybase
MS SQL
access
mysql
Momentálně pracuji na systému, který používá Oracle a měl jsem možnost nějaký čas pracovat s MSSQL a musím říct, že Oracle je trochu jiná liga oproti MSSQL.
řekl bych to asi tak, že MSSQL je pro amatérské klikače, kdežto Oracle je pro profesionály. Výhody Oracle několikanásobně převyšují výhody MSSQL.
Jako jedinou větší výhodu MSSQL vidím, možnost psát SP v .NETu a provázanost s VisualStudiem, která umožňuje všechno jednoduše „naklikat“. Tím to ale končí.
Oracle je dle mých zkušeností rychlejší a stabilnější na velkých databázích (50GB+). Navíc má dobrou podporu pro konzolového klienta se kterým se můžu jednoduše připojit na jakoukoliv databázi v síti (pokud to má samozřejmě povolené). Jednodušeji se tam řeši clustery, či jinak popropojované (data collector nodes) či replikované databáze.
Oracle mi prostě příjde jako jedníná použitelná databáze pro průmyslové nasazení. V MSSQL se dá rychle vytvořit i středně velká databáze, ale nedokážu si představit něco většího (100+ tabulek) co by běželo na 300+ strojích po celém světě.
Uživatelé unixů mají vždycky pocit, že když se něco jednoduše používá, tak to není pro pravé profesionály. Je to svým způsobem nemoc z povolání :)
Řádkový klient pro Oracle? Vždyť existuje řádkový klient i pro MS SQL Server. Rozdíl je v tom, že Oracle má zbytek nástrojů pro správu tak příšerný, že je člověk za funkční řádkový klient nakonec ještě vděčný. A to i když ten klient neumí (ještě pořád?) názvy souborů s mezerami. Ten řádkový klient v GUI z Oracle 9i (a zřejmě i dalších verzí) byl velmi podobný terminálovému klientu, jenom byl asi o dva řády pomalejší, měl omezené editační možnosti, neměl historii atd. Proč Oracle vůbec vyrábí takovéhle příšernosti?
MS SQL Server se používá na mnoha instalacích s multi-TB databázemi, které mají řekněme řadově více než 100 tabulek. Referencí je poměrně dost. Zkuste popustit uzdu fantazii ;)