Takovým lidem se zaměstnání nenabízí, protože jsou to tzv. BlackHat. Nemají žádné zábrany a žádnou loajalitu. Ten kdo je zaměstná, musí očekávat, že vůči němu budou také absolutně nulovou loajalitu. Jinými slovy - takového zaměstnance byste beze strachu neměl pustit ani na firemní toaletu. Naopak je mnoho příležitostí, jak se prezentovat jako WhiteHat (tj. ten "dobrý hacker"), například přiléhavě na BlackHat konferenci, že :-) Jistě - jsou i výjimky, takže například Morris je profesorem na MIT a učí distribuované techniky (programování), ale to je opravdu výjimka (jeho červ byl právě na MIT vypuštěn, i když on sám studoval jinde).
Co by neexistoval, astronomický jo:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Rok_nula
No to spíš ne, co jsem o tom zjišťoval (autor zprávičky jsem já, jen IInfo není schopné napsat u autora zprávy přezdívku jak je nastaveno v mém Profilu v jejich redakčním systému :-D) tak se to týká jen řady NT. Zranitelnost údajně využívá díru v souboru Win32k.sys, což je nějaký ovladač připlácnutý přímo k NT kernelu, takže proto je to schopno lehce povyšovat práva na System uživatele nebo pouštět kód přímo v RING 0.
Tim bych si nebyl tak jisty. Spusteni toho exploitu na Widlich 98, ktery se utokem na neexistujici knihovnu Win32k.sys pokusi povysit prava na neexistujiciho uzivatele System, by mohlo mit katastrofalni nasledky. Tezko rici, jak by se zachovalo jadro Widli 98, ale tipoval bych, ze by mohlo dojit i k jaderne reakci.